Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PMC - fact-3, podstawkowe kolumny z linią transmisyjną (8.03.2010)

Brytyjska firma PMC poinformowała o swoich nowych zestawach, ktore mają wejść do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Są to podstawkowe kolumny fact-3, które podobnie jak inne kolumny PMC wykorzystują linię transmisyjną (ATL - Advanced Transmission Line).

Tak samo jak w przypadku zestawów fact-8, tu także zastosowano 19-milimetrowy głośnik wysokotonowy Sonomex, wykonany we współpracy z Seasem. Ma on miękką kopułkę, szerokie zawieszenie i jest chłodzony ferrofluidem. Sonomex to lekki materiał, który jest wcześniej powlekany. W przeciwieństwie do tradycyjnego procesu produkcyjnego, nie ma tu potrzeby indywidualnego powlekania kopułek, co pozwala zwiększyć powtarzalność i uzyskać lepsze charakterystyki przenoszenia.

Dwa 14-centymetrowe głośniki obsługują dolną część pasma. Mają one powlekane mamebrany oraz system zapobiegający nadmiernym wychyleniom. Ujście linii transmisyjnej znajduje się u dołu przedniej ścianki.

Zwrotnica składająca się z 14 elementów daje podział na częstotliwości 1.700Hz. Zbocza filtrów Linkwitza-Rileya mają nachylenie 24dB na oktawę. Elementy zwrotnicy są ręcznie dobierane. Do montażu zastosowano płytkę drukowaną z grubymi ścieżkami z czystej miedzi. Charakterystyka zestawów może być indywidualnie regulowana stosownie do potrzeb. Użytkownik ma do wyboru 3 nastawy dla głośnika wysokotonowego (-2dB, 0, +2dB) oraz 3 nastawy dla głośników niskotonowych (0, -3dB, -6dB). Zastosowano podwójne terminale powlekane srebrem.

Uformowana w obudowie linia transmisyjna daje naturalne wzmocnienie konstrukcji skrzynki. Orócz tego zastosowano jeszcze dodatkowe usztywnienia. Do wyboru jest kilka rodzajów wykończenia (Rich Walnut, Natural Oak, Tiger Ebony, Graphite Poplar). Cena zestawów fact-3 na rynku brytyjskim to 3.995 funtów.

Dane techniczne:
Pasmo przenoszenia ... 35Hz - 30kHz
Efektywność .... 89dB /1w /1m
Efektywna ATL .... 1.7m
Impedancja ... 8 omów
Wymiary (WSG) ... 535 x 155 x 300 (+ 10mm maskownica + 23mm terminale)
Masa .... 9.5 kg

[zdjęcie kolumn PMC fact-3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl