Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO PHYSIC - kolumny Tempo 25 na 25-lecie firmy (22.01.2010)

Do sprzedaży w Polsce weszły kolumny Audio Physic Tempo 25. Są to jubileuszowe zestawy powstałe na 25-lecie tego niemieckiego producenta z miejscowości Brilon. Tempo 25 nie zastępuje zwykłego Tempo, lecz uzupełnia ofertę. Cena kolumn zależy od rodzaju wykończenia. Wynosi ona albo 15.600 zł (maple, cherry, rosenut, black ash), albo 17.200 zł (macassar ebony, high gloss white, high gloss black).

W stosunku do Tempo VI najbardziej widoczną zmianą jest zastosowanie nowego głośnika wysokotonowego, takiego samego jak ten, który stosowany jest w kolumnach Cardeas. Jego membrana wykonana jest z aluminium i otoczona tłumiącą pianką. Producent nazwał obecnie produkowany głośnik wysokotonowy HHCT 2, czyli Hyper Holographic Cone Tweeter 2, aby zaznaczyć, że jest to wersja doskonalsza niż wcześniejszy głośnik HHCT. Ten 39-milimetrowy głośnik ten pracuje z filtrem, który daje częstotliwość zwrotnicy 2.800 Hz. Dla głośnika wysokotonowego wykonano też osobną komorę, aby poprawić jego izolacją od pozostałych przetworników.

Głośnik średniotonowy o średnicy 15 cm to przetwornik określany w firmowej nomenklaturze HHCM (Hyper-Holographic Cone Midrange). Zarówno głośnik średniotonowy jak i wysokotonowy produkowane są przez firmę Wavecore. Wavecore produkuje głośniki specjalnie dla Audio Physic zgodnie ze specyfikacjami Manfreda Diesterticha - głównego projektanta Audio Physic. Obydwa te przetworniki bazują na technologii podwójnego kosza z dwoma różnymi materiałami użytymi do wykonania konstrukcji. Część środkowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, zaś zewnętrzna jest metalowa. Taka konstrukcja gwarantuje połączenie sztywności i chłodzenia (dzięki cześci metalowej) oraz tłumienia drgań (dzięki części plastikowej).

Dwa 18-centymetrowe głośniki basowe umieszczone są na bocznych ściankach i pracują w charakterystycznej dla wielu zestawów Audio Physic konfiguracji push-pull. Zastosowane zostały pojedyncze terminale głośnikowe z neoprenowym tłumieniem. Same gniazda to WBT z serii Nextgen.

Masa kolumny to 20kg, jej wymiary to 1000 x 187 x 320 mm. Zalecana jest moc wzmacniacza z przedziału 20-150 W. Impedancja nominalna wynosi 4 omy, a efektywność 89dB.

[zdjęcie kolumn Audio Physic Tempo 25]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl