Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAD - przedwzmacniacz surround M15 HD (22.01.2010)

NAD ostatnio wprowadził do sprzedaży przedwzmacniacz surround o wysokich osiągach, następcę wcześniejszego M15, czyli nowy M15 HD. Jest to model należący do serii NAD Masters Series. M15 HD wykorzystuje firmową technikę Modular Design Construction (MDC), która pozwala w prosty sposób udoskonalać kluczowe bloki za ułamek ceny całego urządzenia.

W przedwzmacniaczu wykorzystywane są osobne zasilacze impulsowe i liniowe. Konwersja analogowo-cyfrowa i cyfrowo-analogowa, zarówno dla audio jak i dla video, wykorzystuje najwyższej jakości elementy z firm Burr-Brown i Analog Devices. Podwójne dwurdzeniowe układy DSP ze specjalnie opracowanym oprogramowaniem zajmują się przetwarzaniem sygnałów audio.

Każdy sygnał video może być skalowany do pełnej rozdzielczości 1080p na wyjściu HDMI przy pomocy procesora Sigma Designs VXP. M15HD zapewnia dekodowanie 7.1-kanałowego Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus oraz DTS Master Audio HD. Wspiera on też korekcję akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ Pro (ta funkcja wymaga profesjonalnej usługi kalibracyjnej).

M15 HD oferuje też elastyczne opcje konfiguracyjne, pozwala dowolne spośród 27 wejść sygnałowych skonfigurować w 9 źródeł AV. Własne oprogramowanie firmy NAD nakłada wyświetlane na ekranie informacje na bieżące sygnały video o dowolnej rozdzielczości. Można tworzyć predefiniowane ustawienia audio-video, które są zapamiętywane, mogą być przypisane określonym wejściom lub uruchamiane na bieżąco. Zarządzanie basem pozwala na indywidualne dobieranie częstotliwości zwrotnicy dla głośników frontowych, centralnego i głośników surround.

Przedwzmacniacz jest też przystosowany do systemów instalcyjnych. Wspiera on 4 strefy (2 AV oraz 2 audio). Możliwe jest sterowanie przy pomocy przekaźników podczerwieni, 12-woltowych wyzwalaczy i przez gniazdo RS-232. NAD ma certyfikację z firm AMX, Control4, Crestron oraz Savant co pozwala na integrację z systemami tych dostawców. M15 HD obsługuje też stację dokującą dla iPod-a, co pozwala sterować iPod-em poprzez zdalne sterowanie M15 HD z wykorzystaniem wyświetlania menu na ekranie.

Wymiary M15HD (z nóżkami, gałkami i terminalami na tylnej ściance) to 435 x 145 x 385 mm. Masa wynosi 13.1kg.

[zdjęcie przedwzmacniacza surround NAD M15 HD]
[zdjęcie przedwzmacniacza surround NAD M15 HD - tył]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl