Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYRA - Erodion, transformator dla wkładek MC (22.01.2010)

Pod koniec 2009 roku na polski rynek trafił transformator Lyra Erodion. Służy on do podniesienia napięcia z wkładki typu MC do poziomu typowego dla wkładek MM. Cena urządzenia to 9.000 zł.

Wszystkie podzespoły i elementy składowe Erodiona zostały wykonane specjalnie do tego urządzenia. Ambicją producenta było stworzenie jednego z najlepszych dostępnych na rynku transformatorów dla wkładek MC.

Ponieważ Erodion jest urządzeniem całkowicie pasywnym (nie potrzeba więc podłączać żadnego zasilania), jego użytkowanie różni się od typowych, aktywnych przedwzmacniaczy gramofonowych. Istotne jest zachowanie odpowiednich impedancji współpracujących urządzeń. Erodion przeznaczony jest dla wkładek niskoimpedancyjnych, o wewnętrznej impedancji z przedziału 2-10 omów. Z kolei impedancja wejściowa sterowanego wzmacniacza MM powinna się mieścić w przedziale 10k-47k omów. Przy zachowaniu tych wymogów pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 10-100.000 Hz. Praca z innymi impedancjami może zaburzyć charakterystykę przenoszenia i zmienić postrzeganą równowagę tonalną. Wzmocnienie napięciowe wynosi 26 dB (20 razy).

Obudowa spoczywa na trzech kolcach ze stali nierdzewnej. Wymiary samej skrzynki bez terminali to (SxGxW): 150x115x65 mm. Masa wynosi 2,43 kg. Urządzenie jest produkowane w kolorach czarnym lub czerwonym.

[zdjęcie transformatora Lyra Erodion]
[zdjęcie transformatora Lyra Erodion - tył]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl