Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ECOSSE - dwa nowe kable sieciowe Big Orange i interkonekt Baton (21.01.2010)

Brytyjska firma Ecosse dodała do swej oferty trzy nowe kable:
- analogowy interkonekt Baton,
- kabel zasilający Big Orange Powerchord Mk2+,
- kabel zasilający Big Orange GR8-HD.

Zrównoważony interkonekt Baton został zaprojektowany jako rozwinięcie interkonektu Conductor CA1, który zdobył wiele nagród. Baton wykorzystuje kilka topologi współdziałających w jednym kablu. Przewodniki ze srebrzonej miedzi OFC o bardzo wysokiej czystości są precyzyjnie nawinięte i utrzymywane w kształcie spirali wokół centralnego rdzenia. Każda z dwóch żył jest najpierw otulona w głównym izolatorze z polietylenu (PE), a nastęnie zabezpieczona niskostratnym spienionym polietylenem (Foamed Polyethylene - FPE). Obydwa przewodniki są utrzymywane w precyzyjnej geometrii przy pomocy opatentopwanej klamry Isohelix. Ten zaciskowy mechanizm powoduje, że obydwa przewodniki są utrzymywane w precyzyjnym układzie geometrycznym - co jest potrzebne dla zachowania elektrycznych własności całego kabla. Ciągła folia aluminiowao-mylarowa pełni funkcję ekranu, a następnie całość jest osłonięta miękkim PVC. Baton jest produkowany w wersji pseudo-zrównoważonej RCA oraz w pełni zrównoważonej XLR. W wersji pseudo-zrównoważonej, gdzie potrzebne są wtyki Cinch (RCA), ekran jest połączony tylko z jednej strony, aby ograniczyć przedostawanie się zakłóceń elektromagnetycznych. W wersji zrównoważonej zastosowane są wysokiej jakości wtyki XLR Ecosse. Zewnętrzna średnica to 11,2 mm. Kable są zakończone przy pomocy bezołowionej cyny lutowniczej Supersolder.

Big Orange Powerchord Mk2+ to nowy kabel zasilający IEC. Ten kabel jest dedykowany do wszystkich źródeł oraz wzmacniaczy do około 200W na kanał. Ten nowy model ma znacznie więcej przewodników z wysoko oczyszczonej miedzi OFC aniżeli poprzednik. Zastosowany rodzaj splotu znacznie ogranicza indukcję zakłóceń elektromagnetycznych, zapewniając dużeo lepsze wyniki aniżeli zwykłe plecione kable. Zastosowano bawełnę jako materiał tłumiący oraz zewnętrzną otulinę z miękkiego PVC. Średnica zewnętrzna to 10mm. Kable są zakończone przy pomocy własnej cyny Ecosses Supersolder (wysokiej czystości stop srebra i cyny używany wraz z pasywnym organicznym topnikiem Ecosse) aby uzyskać jak najlepszy kontakt i jak nawyższą trwałość. Kabel jest produkowany w długościach począwszy od 1m.

Kabel zasilający Big Orange GR8-HD przeznaczony jest do urządzeń z gniazdkiem ósemkowym. Ma on w zamierzeniu producenta służyć do eliminacji przejściówek z wtyku ósemkowego na IEC, a także do zastępowania niskiej jakości kabli standardowo dołączanych do urządzeń elektronicznych. Big Orange GR8-HD wykorzystuje takie same technologie jak kable IEC produkowane przez Ecosse. Wykorzystany jest przewodnik z wysokiej jakości miedzi OFC a także ekranowanie dla redukcji zakłóceń elektromagnetycznych. Wykorzystywane są ręcznie montowane wtyczki sieciowe, a każda jest sprawdzana. Zarówno ekran jak i przewód zimny w kablach Ecosse pracują jako odprowadzenie dla zewnętrznych zakłóceń (używane jest tu opatentowane rozwiązanie Ecosse). Wtyczka ósemkowa też jest montowana ręcznie, inaczej niż ma to miejsce zazwyczaj w przypadku kabli standardowo załączanych przez producentów urządzeń elektronicznych.

[zdjęcie interkonektu Ecosse Baton]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl