Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VAN DEN HUL - filtr sieciowy White Dwarf (20.01.2010)

Holenderska firma Van den Hul ostatnio wprowadziła do oferty filtr sieciowy White Dwarf. Ma on jedno gniazdko do obsługi urządzeń A/V niedużej mocy, pobierających prąd nie większy niż 2 ampery (około 460 W). Zadaniem filtru jest usuwanie zakłóceń sieciowych i zapewnienie izolacji od zakłóceń. White Dwarf może być użytkowany w zestawieniu z innym filtrem van den Hul'a, posiadającym cztery gniazdka modelem Black Hole. Sugerowana cena detaliczna filtra White Dwarf to 199 Euro.

White Dwarf zawiera 6 funkcjonalnych stopni filtrujących pomiędzy wejściem a wyjściem. Eliminuje on zakłócenia sieciowe i zapewnia zapewnia izolację od wysokich częstotliwośsci z sieci, w ten sposób silnie zmniejszając prądy zakłóceń w kablach sieciowych i interkonektach. Większość pasywnych filtrów ma elektryczne rezonanse, ale układ zastosowany w White Dwarf nie ma rezonansów. Inna cecha charakterystyczna to koncepcja Dynamic Noise Absorption (DNA). DNA śledzi przebieg napiecia zasilającego i wygładza impulsy oraz inne podobne do zakłóceń nieregularności i zamienia je na ciepło. Użyty jest też symetryzator. Opiera się on na specjalnej cewce, która blokuje zakłócenia wspólne dla obu linii zasilających i zapobiega ich propagacji do odbiornika. Dzięki specjalnej konstrukcji symetryzator pracuje w szerokim paśmie, pozwalając jednocześnie by zmienny prąd zasilający płynął do odbiornika bez dynamicznych ograniczeń. Wymienny wewnętrzny bezpiecznik przerywa obwód kiedy prąd przekracza 2.5 A RMS

Dane techniczne:
- Napięcie zasilające ... 220-240 V AC, 50/60 Hz
- Maksymalny prąd wyjściowy ... 2 A
- Spoczynkowy pobór mocy (bez obciążenia) ... 0.26 W dla 230 V AC 50 Hz, 0.31 W dla 220 V AC 60 Hz

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl