Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAIM - zintegrowany system muzyczny UnitiQute (13.01.2010)

Naim opublikował informację o UnitiQute, wielofunkcyjnym systemie muzycznym, który jest mniejszy aniżeli wcześniejszy system NaimUniti. UnitiQute to kompletny system audio, tylko podłączenie zewnętrznych głośników jest potrzebne by odtwarzać dźwięk. UnitiQute ma wbudowane wzmacniacze, tuner FM, radio internetowe (a także DAB na wspierajacych to rozwiązanie rynkach), może też pobierać strumienie audio z różnych źródeł, poprzez różne wejścia/porty a także odtwarzać sygnał audio ze źródeł analogowych. W przeciwieństwie do modelu NaimUniti nie zawiera on natomiast odtwarzacza CD. Nowy Naim jest spodziewany na rynku w marcu 2010, w cenie 1.350GBP w Wielkiej Brytanii, 2.000USD w Stanach Zjednoczonych. UnitiQute jest zaprojektowany i produkowany w Wielkiej Brytanii.

Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje układ Wolfsona obsługujący rozdzielczości do 24bitów / 192kHz. Wbudowane wzmacniacze mocy mają po 45W na kanał przy obciążeniu 4-omowym i po 30W na kanał przy obciążeniu 8-omowym. UnitiQute ma możliwość włączenia konturu na basie do odsłuchu przy niskich poziomach. Na wyposażeniu jest też system do zarządzania basem w przypadku podłączenia zestawu skłądającego się z satelitów i subwoofera. Jest też dostępna funkcja wyciszenia (mute). Wyjście słuchawkowe na przedniej ściance ma postać gniazda 3,5 mm. Część projektu układów analogowych pochodzi ze wzmacniacza zintegrowanego Naim's NAIT 5i.

Na wyposażeniu są podstawowe połączenia analogowe. Na tylnej ściance jest wyjście z przedwzmacniacza na gniazdach Cinch (RCA) oraz wejście liniowe także na gniazdach Cinch (RCA). Drugie wejście analogowe to gniazdo 3.5mm na przedniej ściance. Może ono też obsłgiwać źródła cyfrowe.

Zainstalowano też wejścia cyfrowe SPDIF, zarówno w formie gniazd Cinch (RCA) jak i Toslink. Wyjście cyfrowe ma postać 75-omowego gniazda BNC, z załączoną przejściówką na Cinch (RCA).

UnitiQute może pobierać muzykę z urządzeń sieciowych UPnP. Może łączyć się z innymi urządzeniami przez Ethernet, Wi-Fi or USB. Może też odbierać dane w postaci cyfrowej z iPod-a aby uzyskać optymalną jakość dźwięku. UnitiQute może też sterować iPod-em, ładować go oraz wyświetlać jego zawartość na własnym wyświetlaczu jeżli połączenie jest wykoane poprzez port USB na przedniej ściance standardowym kablem iPod-a. UnitiQute odtwarza pliki WAV, MP3, Windows Media, AAC oraz FLAC z urządzeń UPnP, albo pliki WAV, AAC, MP3 i Apple Lossless z odtwarzaczy iPod.

Zasilacz wykorzystuje toroidalny transformator 200VA z trzema osobnymi uzwojeniami. Zasilacze dla układów cyfrowych, analogowych i wzmacniacza mocy są oddzielne. Jest też do dyspozycji przełącznik masy. Zwarta obudowa jest antyreonansowa i antymagnetyczna. UnitiQute ma wyświetlacz OLED oraz załączone w komplecie zdalne sterowanie.

[zdjęcie systemu muzycznego Naim UnitiQute - przód]
[zdjęcie systemu muzycznego Naim UnitiQute - tył]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl