Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

OLIVE, THIEL - wielopokojowy system audio wysokiej rozdzielczości (9.01.2010)

Dwie amerykańskie firmy - Olive oraz Thiel - wspólnie stworzyły wielopokojowy system do odtwarzania nagrań audio o wysokiej rozdzielczości. Olive+Thiel HD Music System łączy w jednym zestawie specjalne wersje serwera muzycznego Olive 4HD oraz kolumn Thiel SCS4. Ten zintegrowany system zawiera źródło, wzmacniacze i głośniki w jednym komplecie, co uwalnia nabywców od kłopotów z zestawianiem poszczególnych komponentów. System Olive+Thiel jest w pełni cyfrowy, przesyła sygnał z muzyką w rozdzielczości HD poprzez sieć Ethernet z idealną synchronizacją, bezpośrednio do kolumn Thiel SCS4D. W instalacjach wielopokojowych użytkownicy mogą dodawać dodatkowe pary kolumn SCS4D w poszczególnych pomieszczeniach.

Serwer Olive 4HD został zmodyfikowany na potrzeby systemu wielopokojowego z przysłaniem sygnału w oparciu o protokół IP, poprzez 4-portowy switch Ethernetowy. W ten sposób możliwe jest przesłanie idealnie zsynchronizownego dźwięku do maksymalnie 4 par kolumn Thiel. Oprócz tego Olive 4HD ma wejścia analogowe i USB co pozwala podłączyć inne źródła jak telewizor, satelitarne radio czy komputer. Olive 4HD jest łączony z poszczególnymi kolumnami SCS4D przez kable Ethernetowe. Nie są potrzebne żadne dodatkowe kable audio. Serwer Olive 4HD ma wbudowany ultra cichy dysk o pojemności 2TB. Wbudowany ekran dotykowy LCD (480 na 272 piksele) pozwala na wyszukiwanie i odtwarzanie muzyki. Dostępna bez dodatkowych opłat aplikacja pozwala wykorzystać telefon iPhone lub odtwarzacz iPod touch jako zdalne sterowanie. Muzykę można łatwo kopiować na twardy dysk przez wbudowany napęd CD-RW firmy Teac CD-RW (który może też nagrywać płyty), lub też z połączonego w sieci komputera (PC lub Mac). Na wyposażeniu jest też gniazdo HDMI do połączenia z telewizorem.

Kolumny SCS4D są oparte na modelu SCS4, podstawkowym, dwudrożnym, czasowo i fazowo zgodnym zestawie, który można instalować zarowno pionowo jaki poziomo bez pogorszenia jakości dźwięku. Zestawy te wykorzystują 6.5-calowy głośnik koncentryczny. SCS4D ma aluminiową ściankę przednią i solidną konstrukcję obudowy ze wzmocnieniami do redukcji rezonansów. Na potrzeby systemu Olive+Thiel HD Music System wykonane zostały specjalne modyfikacje. Thiel zastosował firmową technologię zöet aby wyeliminować problemy z opóźnieniami spotykanymi w systemach komunikaujących się przez sieć IP. Oprócz tego w zestawach jest wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy (Burr-Brown 1792A 24-bitowy/192kHz w trybie monofonicznym) oraz 200-watowy wzmacniacz klasy D. Wynmiary SCS4D to: 8.37 x 17.62 x 11 cali.

Na rynku amerykańskim system będzie dostępny w tym miesiącu w cenie 7,900 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na witrynie www.olivethiel.com.

[zdjęcie systemu Olive+Thiel HD]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl