Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - przenośny odtwarzacz Walkman NWZ-A845 (8.01.2010)

W lutym 2010 na polskim rynku ma się pojawić nowy, przenośny, multimedialny odtwarzacz z serii Walkman, Sony NWZ-A845. Cena tego urządzenia wyróżniającego się smukłą obudową będzie wynosić około 850 złotych. Zainstalowana w nim pamięć ma pojemność 16GB.

Walkman A845 ma tylko 7,2 mm grubości i waży (bez słuchawek) 62 gramy. Zastosowano w nim jasny, panoramiczny wyświetlacz OLED 7,1 cm (2,8 cala). Aby oglądać obraz na większym ekranie, można skorzystać z oferowanego oddzielnie przewodu wyjściowego A/V (WMC-NWV10), pozwalającego na podłączenie odtwarzacza do telewizora. Obraz jest wówczas wyświetlany w formacie SD (720 x 480) i gwarantuje płynność w tempie 30 klatek na sekundę (z wyjątkiem pewnych materiałów objętych ochroną DRM).

Do odtwarzania dźwięku zastosowany został cyfrowy wzmacniacz S-Master. Dodatkowo do obróki dźwięku wykorzystywane są firmowe technologie Sony (Sony Clear Audio, Clear Stereo, Clear Bass, DSEE). W komplecie dostarczane są słuchawki NC. Użytkownik może też skorzystać z cyfrowego systemu osłabiania zewnętrznych hałasów.

Do obsługi urządzenia przeznaczony jest program Content Transfer. Pozwala on na importowanie muzyki, filmów, zdjęć i playlist poprzez przeciąganie plików z folderu w komputerze bądź z programu iTunes 9.0. Program ten umożliwia także przekształcenie pewnych plików MPEG1 i innych materiałów do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz Walkaman. Urządzenie obsługuje między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM.

Czas pracy z jednego ładowania wynosi według danych Sony do 29 godzin z sygnałem audio (MP3 128 kb/s, bez korektora, z wyłączonymi Clear Stereo i Dynamic Normalizer, z wygaszonym ekranem). W przypadku odtwarzania filmów akumulator wystarczy do 9 godzin (odtwarzanie MPEG-4 384 kb/s, jasność ustawiona na 3). Jest też możliwość wyboru specjalnego trybu ochrony akumulatora. Wydłuża on okres eksploatacji akumulatora przez ograniczenie jego ładowania do maksymalnie 90% pełnej pojemności. Chcąc spersonalizować wygląd głównego menu odtwarzacza, można skorzystać z szeregu fabrycznie zainstalowanych tapet lub własnego zdjęcia. W ofercie pojawi się także szereg (dostępnych opcjonalnie) akcesoriów dopasowanych do nowego modelu, między innymi zestaw głośników SRS-NWGU50 pełniący rolę stacji dokujacej na odtwarzacz. Do kupienia będą także osłony ze skóry (CKL-NWA840) i z silikonu (CKM-NWA840).

[zdjęcie odtwarzacza Sony Walkman NWZ-A845]
[zdjęcie odtwarzacza Sony Walkman NWZ-A845 ze słuchawkami]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl