Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LAMM - lampowe przedwzmacniacze LL2.1 oraz LL1 Signature (4.01.2010)

Firma LAMM Industries (USA) ostatnio wprowadziła dwa nowe przedwzmacniacze do swojej oferty. Obydwa będą prezentowane na CES2010 w Las Vegas.

Model LL2.1 to bezpośredni następca przedwzmacniacza LL2, który był pierwszym lampowym przedwzmacniaczem LAMM. LL2.1 ma następujące zmiany w porównaniu z LL2:
- dodanie zdalnego włączania/wyłączania dla wzmacniaczy LAMM
- wprowadzenie tłumienia dla obniżenia wzmocnienia o 15 dB
- szereg nowych części
- nowe gałki
LAMM wprowadził też drobne zmiany w schemacie. LL2.1 pracuje w czystej klasie A, od wejścia do wyjścia. Wszystkie stopnie są typu single-ended. Zasilacz ma lampowy prostownik. Ten prostownik, wraz z filtrem zawierającym dławik, pozwala pozbyć się przydźwięków i zakłóceń. Poza tym przedwzmacniacz ma 3 wejścia, 1 pętlę magnetofonową, 2 zestawy wyjść, przycisk wyciszenia na przedniej ściance, tłumik do zmniejszenia wzmocnienia o 15dB, wbudowany zdalny włącznik/wyłącznik dla wzmacniaczy mocy LAMM, układy zabezpieczające z automatycznym wyciszeniem w trakcie włączania/wyłączania.

Przedwzmacniacze LL2.1 są robione ręcznie przy pomocy dobieranych elementów. Wśród wykorzystywanych podzespołów są militarne, niskoszumowe rezystory Dale z folią metalową, potencjometry Noble, kondensatory foliowe Electrocube i Roederstein, wysokoczęstotliwościowe impulsowe kondensatory elektrolityczne Cornell Dubilier oraz specjalnie selekcjowane lampy o długiej żywotności. LL2.1 ma indywidualnie zaprojektowany transformator w zasialczu. LL2.1 pracuje ze wszystkimi spotykanymi na świecie napięciami zasilającymi.

LL2.1 jest dostępny w dwóch wersjach: standardowej oraz deluxe. Obydwie wersją są w tych samych obudowach, mają takie same płytki i części. W wersji deluxe energia magazynowana w zasilaczu jest około dwa razy większa niż w wersji standardowej (cztery identyczne jasno-niebieskie kondensatory w pobliżu dławika; tylko dwa z tych kondensatorów są instalowane w wersji standardowej). Poza tym w wersji deluxe, wszystkie kondensatory foliowe w krytycznych miejscach są zrównoleglone kondensatorami polistyrenowymi najwyższej jakości (żółte kondensatory widoczne na fotografiach LAMM-a).

Monofoniczny LL1 Signature to szczytowe osiągnięcie firmy LAMM w grupie przedwzmacniaczy liniowych. Został on zaprojektoany jako partner dla wzmacniacza ML3 Signature, ale może być oczywiście łączony z dowolnym innym odpowiednim wzmacniaczem mocy. LL1 Signature to urządzenie oparte na pojedynczym stopniu, zapewniajace najkrótszą możliwą drogę sygnału. Przedwzmacniacz zawiera cztery bardzo liniowe, niskoimpedancyjne triody zrównoleglone w pojedynczym odwracającym fazę stopniu wzmacniającym. LL1 Signature pracuje w czystej klasie A w topologii single-ended, bez globalnego sprzężenia zwrotnego. Zastosowano selekcjonowane, charakteryzujące się wysoką transkonduktancją podwójne triody 6N30P-DR (oryginalne) w torze sygnału, a także krokowy potencjometr TKD do regulacji głośności. W zasilaczu pracuje lampowy prostownik oraz filtr z dławikiem, co pozwala na eliminację przydźwięków i zakłóceń. Dwa półprzewodnikowe stabilizowane zasilacze podają napięcie stałe żarzenia.

LL1 Signature ma 3 wejścia, jedną pętlę magnetofonową (inaczej pętlę procesora), przełącznik tłumienia sygnału o 12dB, przełączniki wyjść 1 i 2, układy zabezpieczeń zaprojektowane tak aby umożliwić ręczne ściszanie sygnału na wyjściu, a także wbudowane układy do zdalnego włączania/wyłączania wzmacniaczy mocy LAMM.

Każdy egzemplarz jest robiony ręcznie z wykorzystaniem wysokiej jakości części. Wykorzystywane są militarne rezystory Dale z folii metalowej, rezystory drutowe PRC, wieloobrotowe potencjometry Bourns, kondensatory elektrolityczne Cornell Dubilier oraz United Chemi-Con, kondensatory foliowe Electrocube, Elcon oraz Roederstein, cewki Hammond, złocone konektory Neutric, a także militarne, niskoszumowe lampy o dużej żywotności.

Zastosowano też specjalnie zaprojektowany masywny panel tłumiący do redukcji wibracji mechanicznych w przedwzmacniaczu. Także transformator o bardzo niskich szumach jest zaprojektowany indywidualnie dla LL1 Signature. LL1 Signature pracuje ze wszystkimi spotykanymi na świecie napięciami zasilania (100/120/220/230/240V).

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl