Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - kondycjoner sieciowy MPC1500 (10.12.2009)

Kilka miesięcy po debiucie w USA, na polski rynek trafił kondycjoner sieciowy McIntosh MPC1500. Jest on pierwszym tego rodzaju urządzeniem McIntosha. Cena MPC1500 w Polsce to 17.000 złotych.

Najwyższej klasy gniazdka sieciowe umożliwiają podłączenie do kondycjonera 6 urządzeń. Łączne, trwałe obciążenie wszystkich gniazdek nie może przekroczyć 1310W. Maksymalnie obsługiwane natężenie prądu to 5.7 amperów. Gniazdka sieciowe mają różne tryby pracy i moga być indywidualnie sterowane. Możliwe jest włączanie/wyłączanie systemu McIntosh przy wykorzystaniu 12V wyzwalacza.

Separacja oraz symetryzacja napięcia przemiennego przeznaczonego do zasilania urządzeń realizowana jest przy wykorzystaniu toroidalnego transformatora. Działa on jak pasywny filtr, który optymalizuje warunki zasilania podłączonych urządzeń, izolując sprzęt od zakłóceń pochodzących z sieci energetycznej i zapobiegając przedostawaniu się szkodliwych zakłóceń generowanych przez domowe urządzenia elektryczne. Jakość produkcji oraz odpowiednia kontrola jakości gwarantują, iż transformator zastosowany w MPC1500 jest całkowicie cichym komponentem, który nie emituje żadnych własnych szumów.

Układ ochrony przepięciowej chroni podłączony sprzęt przed skutkami występowania przepięć i niebezpiecznych impulsów sięgających poziomu kilku tysięcy woltów. Dzięki niemu, ograniczono do minimum ryzyko uszkodzenia urządzeń w wyniku nagłych wyładowań atmosferycznych oraz innych losowych wydarzeń występujących w czasie wahań i zaników napięcia. Układ elektryczny nie posiada warystorów MOV, co skutkuje brakiem degradacji jakości dźwięku, spowodowanego starzeniem się komponentów lub częstym użytkowaniem.

Firmowa, szklana płyta czołowa MPC1500, została wyposażona w wyświetlacz zbudowany w technologii LED do podświetlenia dwóch wskaźników wychyłowych, umożliwiających natychmiastowy odczyt wartości napięcia i natężenia prądu. Podświetlenie wskaźników wychyłowych można wyłączać. Optymalną pracę urządzenia zapewnia podłączenie kabli zasilających posiadających wtyczkę typu Schuko. Wymiary (WxSxG) są następujące: 20 x 45 x 56 cm. Masa jest równa 39,5 kg.

[zdjęcie kondycjonera McIntosh MPC1500 - przód]
[zdjęcie kondycjonera McIntosh MPC1500 - tył]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl