Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ROTEL - cztery nowe modele 06 SE (25.11.2009)

Pod koniec ubiegłego miesiąca Rotel poinformował o czterech nowych modelach Special Edition, jednym odtwarzaczu CD i trzech stereofonicznych wzmacniaczach zintegrowanych. Wszystkie cztery urządzenia mają istotne udoskonalenia w porównaniu ze swoimi poprzednikami i według komunikatu prasowego zapewniają lepszą jakość w stosunku do ceny, zachowując przy tym właściwą dla Rotela jakość wykonania.

Odtwarzacz RCD-06 SE (435 x 73 x 313mm, impedancja wyjściowa 100 omów) zastępuje RCD-06. Zewnętrznie nie ma istotnych różnic pomiędzy tymi modelami, a nowa wersja SE ma taką samą szatę wzorniczą. Wewnątrz RCD-06 SE ma szereg istotnych zmian, w znacznej mierze pochodzących bezpośrednio z doświadczeń przy projektowaniu flagowej serii 15. Na pierwszym miejscu na liście zmian jest zastąpienie przetwornika cyfrowo-analogowego Burr Brown nowym modelem Wolfson. Kluczowe podzespoły i układy wspomagające pracę przetwornika też zostały udoskonalone, włączając w to wybrane elementy w filtrze i stopniu bufora. Dotyczy to precyzyjnych rezystorów w stopniach wejściowych, niskoszumnych rezystorów podających sygnał do przetwornika, kondensatorów sprzęgajacych na wyjściu i na wejściu.

Stereofoniczny wzmacniacz RA-06 SE (70 W, wejście gramofonowe MM, 4 wejścia liniowe, 435 x 92 x 342mm) przypomina RA-06 zarówno swoim wyglądem jak i jakością wykonania. Ale i w tym przypadku nowy wzmacniacz wykorzystał doświadczenia z projektowania serii 15. Główne zmiany dotyczą sposobu odsprzęgania zasilania od przełączania źródeł i stopni buforujących. Kondensatory w filtrach wejściowych też zostały udoskonalone, podobnie jak w stopniu gramofonowym. Te zmiany wraz z udoskoanleniem innych podzespołów podniosły jakość urzadzenia.

Podobne zmiany pochodzące z flagowej serii 15 zostały wprowadzone w stereofonicznym wzmacniaczu RA-05 SE (40 W, wejście gramofonowe MM, 4 wejścia liniowe, 435 x 72 x 342mm) oraz we wzmacniaczu RA-04 SE (40 W, wejście gramofonowe MM, 4 wejścia liniowe, 435 x 72 x 342mm). Wszystkie cztery modele są produkowane w kolorze czarnym i srebrnym

[zdjęcie odtwarzacza Rotel RCD-06SE]
[zdjęcie wzmacniacza Rotel RA-06 SE]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl