Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRO-JECT - odtwarzacz CD-Box SE (23.11.2009)

W tym miesiącu na naszym rynku pojawił się odtwarzacz płyt kompaktowych Pro-Ject CD Box SE. Firma Pro-Ject postawiła sobie za cel stworzenie wysokiej klasy odtwarzacza w umiarkowanej cenie i do tego produkowanego w Europie. Projekt powstał przy współpracy z wiedeńską firmą Stream Unlimited.

Zastosowano wyspecjalizowany napęd Sanyo KHM313 służący tylko do odczytu płyt CD. Do sterowania pracy mechanizmu służy specjalnie opracowana płytka servo Blue Tiger. Ładowanie płyt odbywa się przez szczelinę (slot-loader). Napęd zamontowany został w masywnej obudowie za pomocą subchassis, co pozwala na skuteczną redukcję wibracji i rezonansów.

Wybrane przez Pro-Ject przetworniki cyfrowo-analogowe to układy Burr-Brown PCM1796 (24 bity, 192 kHz) połączone z analogowym stopniem zbudowanym z wysokiej klasy wzmacniaczy operacyjnych. Zasilanie stanowi układ wewnętrzny wraz ze standardowym dla Pro-Ject zewnętrznym zasilaczem 16V. Oddalenie transformatora od układu eliminuje wpływ generowanego przez niego pola magnetycznego i drgań na elektronikę urządzenia.

W zestawie CD Box SE znajduje się niewielki pilot zdalnego sterowania, który pozwala na obsługę wszystkich funkcji urządzenia. Informacje o odtwarzanej ścieżce ukazują się na dużym wyświetlaczu graficznym. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne, czarna i srebrna. Wymiary odtwarzacza są następujące (SWG): 206 x 72 x 197mm. Na wyposażeniu są złocone gniazda analogowe Cinch (RCA) oraz cyfrowe wyjście koncentryczne. Cena urządzenia wynosi 2.190zł.

[zdjęcie odtwarzacza Pro-Ject CD-Box SE - czarny]
[zdjęcie odtwarzacza Pro-Ject CD-Box SE - srebrny]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl