Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CANTON - nowe kolumny podłogowe i podstawkowe w serii Vento (17.11.2009)

Niemiecka firma Canton poinformowała o dwóch nowych modelach w serii Vento. Trójdrożny, podłogowy Vento 880 oraz dwudrożny, podstawkowy Vento 810 to pierwsze modele w serii wykorzystujące nowe 6-calowe aluminiowe głośniki niskotonowe Cantona, co pozwoliło zmniejszyć szerokość o ponad dwa centymetry w stosunku do innych zestawów Vento. Zarówno Vento 880 jak i Vento 810 stosują aluminiowo-manganowy wysokotonowy głośnik kopułkowy Canton ADT-25. Ma on wyprofilowaną przednią płytkę i zaawansowane zawieszenie aby zoptymalizować charakterystykę kierunkową.

Canton Vento 880 DC to trójdrożny podłogowy zestaw bass-reflex, z parą aluminiowych głośników niskotonowych i dopasowanym 6-calowym, aluminiowym głośnikiem średniotonowym. Wykorzystuje on też firmową technologię DC Cantona. Opiera się ona na zastosowaniu firmowego filtra górnoprzepustowego do eliminacji sygnałów poniżej pasma słyszalnego. Sygnały takie mogą powodować duże poziomy zniekształceń w słyszalnej części zakresu basowego. Smukła obudowa ma zakrzywione boczne ścianki i następujące wymiary: 19,5 x 99 x 28 cm. Efektywność wynosi 87,5dB a częstotliwości zwrotnicy przypadają na 300Hz oraz 3.000Hz.

Canton Vento 810 to nieduży zestaw dwudrożny, najmniejszy w serii Vento. Ma on pojedynczy 6-calowy aluminiowy głośnik niskośredniotonowy. Obudowa ma zakrzywione ścianki boczne i następujące wymiary: 19.5 x 30 x 28 cm. Efektywność wynosi 85dB a częstotliwość zwrotnicy przypada na 3.000 Hz.

Tak jak pozostałe zestawy serii Vento, zarówno Vento 880 DC jak i Vento 810 mają pozłacane terminale połączeniowe, w przypadku 880DC pozwalajace też na połączenie biwire/biamp. Każdy model jest dostępny w ręcznie polerowanym, czarnym, białym lub srebrnym wykończeniu, a także w lakierowanej na wysoki połysk czereśni.

[zdjęcie kolumn Canton Vento 880 DC]
[zdjęcie kolumn Canton Vento 810]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl