Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANCIENT AUDIO - dwudrożne zestawy Holography 2 (3.11.2009)

Cztery lata temu firma Ancient Audio opracowała niewielkie dwudrożne monitory Holography. Obecnie producent wprowadza drugą wersję Holography. Cena tych kolumn to 28.000 złotych za parę.

Podobnie jak w poprzednim modelu, zastosowano 18-centymetrowy głośnik nisko-średniotonowy Eton z membraną Hexacone (kompozyt kevlar-epoksyd z przekładką nomexową w kształcie palstra midu). Te materiały w połączeniu ze swoją strukturą zapewniają lekką oraz sztywną konstrukcję. Firma Eton jest też producentem miękkiej, 24-milimetrowej, wyskotonowej kopułki. Dobrane materiały i technologia zapewniły pracę w szerokim zakresie pasma akustycznego bez konieczności tłumienia ferrofluidem.

Częstotliwość podziału jest niska - 1.700 Hz - lecz dzięki filtrom eliptycznym obciążenie głośnika wyskotonowego jest niewielkie poza jego pasmem pracy. Zwrotnica ma elementy układu wszechprzepustowego, co zapewnia bardzo dobrą zgodność fazową w okolicach częstotliwości podziału. Konsekwencją takiego rozwiązania jest tylko pojedyncza para zacisków głośnikowych - nie ma możliwości bi-wiringu. Okablowanie wykonano ze srebrnej taśmy.

Obudowa typu bass-reflex wykorzystuje doświadczenie z kolumn Wing Speaker, flagowych zestawów Ancient Audio. Obudowa ma przekrój wycinka elipsy, ścianki są zakrzywione, wzmocnione włóknem szklanym, włóknem węglowym oraz naturalnym kamieniem.

Jak podaje producent, dzięki sztywnej konstrukcji obudowy kolumny znakomicie oddają uderzenie dźwięku. Kilka par prototypowych kolumn zostało przetestowanych w różnych systemach i pomieszczeniach. Kolejną zaletą podkreślaną przez Ancient Audio jest dobra współpraca z różnymi systemami - zarówno z tanią, tranzystorową elektroniką, jak też i lampowym hi-endem.

Pozostałe dane technicze kolumn są następujące:
- impedancja ... 8 omów minimum
- efektywność ... 88 dB/W/m
- zalecana moc wzmacniacza ... 8-100 W
- wymiary ... 235 x 410 x 330 mm

[zdjęcie kolumn Ancient Audio Holography 2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl