Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AVCON - trójdrożne monitory Avalanche (15.10.2009)

Najnowszym modelem w ofercie firmy Avcon są trójdrożne monitory Avalanche. Obudowy typu bass-reflex wykonane są z płyt MDF o grubości 2,5cm. Wewnątrz znajduje się ażurowa przegroda usztywniająca konstrukcję oraz przegroda oddzielająca komorę głośnika niskotonowego od sekcji średnio-wysokotonowej. Powierzchnie zewnętrzne pokryte są naturalnym fornirem i lakierowane na półpołysk. Kolumny Avalanche posiadają wysokiej jakości terminale przyłączeniowe współpracujące z kablami niezarobionymi, posiadającymi szpilki, widełki lub wtyki bananowe.

Nominalna impedancja zestawów wynosi 6 omów, a efektywność 88 dB. Zakres niskotonowy obsługiwany jest przez głośnik o średnicy 26cm z membraną wykonaną z powlekanego papieru. Średnica także odtwarzana jest przez głośnik o lekkiej papierowej membranie, natomiast wysokie częstotliwości - tak jak w większości zestawów firmy Avcon - reprodukowane są przez głośniki wstęgowe.

Z racji na nietypowe wymiary obudów (75 x 35 x 32cm) kolumny sprzedawane są w zestawie ze stalowymi podstawkami o wysokości 22cm. Nogi podstaw mogą być opcjonalnie zasypane piaskiem lub ołowianym granulatem.

Monitory Avalanche są referencyjną konstrukcją firmy Avcon, ukierunkowaną na kompletność prezentacji muzycznej w pełni pasma. Jak podaje w swoim opisie producent, łączą potęgę basu reprodukowanego przez głośnik niskotonowy o dużej średnicy, ze zwiewnością prezencji wysokich tonów przez głośniki wstęgowe.

[zdjęcie kolumn Avcon Avalanche]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl