Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - zapowiedź kabla sieciowego LS-1 (14.10.2009)

Firma GigaWatt zapowiedziała wprowadzenie nowego produktu. Będzie to kabel sieciowy LS-1. Jego premierowa prezentacja ma się odbyć na Audio Show, a do sprzedazy ma on wejść na początku 2010 roku. GigaWatt LS-1 należy do nowej, szczytowej serii przewodów sieciowych wykonywanych w pełni ręcznie. Cena detaliczna LS-1 o długości 1.8m wynosi 4.950 zł.

Wszystkie materiały zastosowane w konstrukcji kabla LS-1 to wyselekcjonowane elementy zaprojektowane i wykonane we własnym zakresie oraz podzespoły wykonane wyłącznie dla GigaWatta na podstawie własnych specyfikacji. Kolejna etapy procesu wytwarzania kabla odbywają się pod ścisłą kontrolą jakości zapewniającą powtarzalność produktu. Wykonanie jednej sztuki LS-1 wymaga wielu godzin ręcznego montażu.

Kabel skonstruowany jest ze 133 pojedynczych przewodników typu solid-core otrzymywanych z bardzo czystej miedzi beztlenowej. Przewodniki poddawane są procesowi srebrzenia, a następnie pokrywane są czystym teflonem. Połączone ze sobą przewodniki o łącznym przekroju 11 AWG na każdą gałąź tworzą masywną wiązkę o bardzo niskiej impedancji. Skrętna geometria splotu przewodników zapewnia znaczne ograniczenie indukcyjności kabla przy zachowaniu korzystnej, stosunkowo dużej pojemności własnej. Całość konstrukcji kabla osłania wielowarstwowy, bardzo szczelny ekran gwarantujący ochronę przed szumami elektromagnetycznymi i radiowymi (EMI i RFI). W odróżnieniu od niższej serii sieciówek znajdujących się w ofercie firmy, specjalnie na potrzeby kabla LS-1 opracowano bezstratny, pasywny filtr ze stopów nanokrystalicznych. Jest on umiejscowiany jest w precyzyjnie dobranym miejscu na kablu, a jego zadaniem jest skuteczna redukcja pasożytniczych szumów oraz eliminacja oscylacji na wyjściu kabla. Oprócz tego kabel LS-1 zakończono wtykami sieciowymi pochodzącymi z własnej produkcji GigaWatta. Odznaczają się one wysoką jakością wykonania, niską impedancją styku oraz niezawodną jakością połączenia. Złącza posiadają solidne styki wykonane z litego mosiądzu galwanizowanego złotem, które dodatkowo zostają poddawane obróbce kriogenicznej.

[zdjęcie kabla sieciowego GigaWatt LS-1]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl