Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

REL - subwoofery serii R (13.10.2009)

W ubiegłym miesiącu do sprzedaży w Polsce weszły subwoofery serii R produkcji angielskiej firmy REL. Seria R to pierwsza seria urządzeń REL, w której zastosowano wzmacniacze impulsowe (klasy D). Nowe są także głośniki zastosowane w modelach tej serii. Seria składa się z trzech urządzeń. W modelu R-205 zastosowano głośnik o średnicy 25cm pracujący w obudowie zamkniętej, wbudowany wzmacniacz o mocy 200W RMS. Model R-305 ma głośnik tej samej wielkosci także pracujacy w zamknietej obudowie i wzmacniacz o mocy 300W RMS. W najwyższym modelu serii R-505 zastosowano głośnik o średnicy 30cm pracujacy w obudowie zamkniętej oraz wzmacniacz o mocy 500W RMS. Model ten waży ponad 26kg.

Urządzenia REL serii R tak samo dobrze nadaja się do pracy w systemach stereo jak i kina domowego. Wszystkie mają wysokopoziomowe wejscie Speakon oraz niskopoziomowe wejścia Cinch (LFE oraz liniowe).

Pokrętła/przełaczniki do regulacji wzmocnienia, fazy i parametrów zwrotnicy są umieszczone na frontowych ściankach subwooferów. Gdy ich nie używamy zasłonięte są za pomocą półprzeźroczystej szklanej płytki.

Subwoofery są dostępne w dwóch typach wykończenia. Tańsze wersje pomalowane lakierem fortepianowym oraz droższe wersje w natruralnych fornirach. Ceny kształtują się następująco:
R-205 ... 3.400zł (w fornirze 3.750 zł)
R-305 ... 4.590zł (w fornirze 4.950 zł)
R-505 ... 5. 850zł (w fornirze 6.350 zł)

[zdjęcie subwoofera REL-305]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl