Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PS AUDIO - kable sieciowe Perfect Wave w Polsce (10.10.2009)

Specjalizująca się w produktach zasilających firma PS Audio wprowadziła niedawno na polski rynek europejskie wersje swoich kabli sieciowych. W ofercie pojawiły się cztery modele Perfect Wave Power oznaczone cyframi 3, 5, 10 i 12. Wszystkie modele charakteryzuje duży przekrój poprzeczny przewodnika, którego zadaniem jest przesyłanie dużych impulsów prądowych bez kompresji.

Podstawowy model to Perfect Wave AC-3, który ma pole przekroju poprzecznego 3,1 mm kw. (12AWG). Materiał jakiego użyto w tym modelu, to wysokiej czystości miedzi beztlenowa. Izolację stanowi kombinacja polietylenu i polimerów. Polietylen to tworzywo odporne na większość czynników zewnętrznych, ekstremalnie trwałe, a do tego doskonale izolujące. Jednocześnie posiada właściwości antystatyczne oraz zdolność do skutecznego tłumienia drgań.

W modelu Perfect Wave AC-5 izolacja wykonana jest już wyłącznie z dwóch warstw polietylenu, natomiast przekrój poprzeczny przewodnika wynosi 5,3 mm kw. W modelu AC-10 zachowano te same parametry izolacji i przekroju przewodnika, jednakże zastosowano monokrystaliczną PCOCC. Po drugie jest konstrukcja solid core, która wspólna jest także dla najwyższego modelu serii, czyli Perfect Wave AC-12. W Perfect Wave AC-12, tak jak w modelu 10, użyto tej samej miedzi monokrystalicznej, lecz przekrój poprzeczny jest większy i wynosi 8,4 mm kw.. Dodatkowa różnica w stosunku do modelu 10, polega na zastosowaniu czterowarstwowego izolatora z PE, podczas gdy w modelach tańszych jest on dwuwarstwowy.

Wszystkie modele wyposażone są w potężne firmowe wtyczki PS Audio z obu stron. W modelach AC-10 i AC-12, materiał styków wykonany jest z wysokiej czystości miedzi i pokryty bezpośrednio warstwą złota. Wtyczki są nierozbieralne. Montaż odbywa się wyłącznie w fabryce. Po zmontowaniu są całkowicie hermetyczne, co uniemożliwia dostęp tlenu do środka, zapobiegając degradacji w funkcji czasu. Wszystkie kable dostępne są jako 1,5 lub 2 metrowej długości.

Polskie ceny kabli PS Audio (odpowienio za 1,5/2m) są następujące:
Perfect Wave AC-12 ... 3.360 / 3.900 zł (1,5/2,0 m)
Perfect Wave AC-10 ... 2.660 / 3.150 zł
Perfect Wave AC-5 ... 1.160 / 1.390 zł
Perfect Wave AC-3 ... 630 / 760 zł

[zdjęcie kabla sieciowego PS Audio Perfect Wave AC-3]
[zdjęcie kabla sieciowego PS Audio Perfect Wave AC-5]
[zdjęcie kabla sieciowego PS Audio Perfect Wave AC-10]
[zdjęcie kabla sieciowego PS Audio Perfect Wave AC-12]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl