Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRO-JECT - gramofon RPM 10.1 z udoskonaleniami (14.09.2009)

Austriacki producent Pro-ject kontynuuje modernizację swej gamy gramofonów. Kolejne zmiany dotyczą modelu RPM 10.1 Evolution. Różnice nie są łatwe do zauważenia, ale dotyczą jednak istotnych elementów konstrukcyjnych. Po wprowadzeniu ramienia PJ 9cc EVO w modelu 6-PerspeX, ta konstrukcja pojawiła się również w 10.1 jednak w wykonaniu 10ccEvo (długość efektywna 254mm/8,5g). Talerz osadzony na odwróconym łożysku pozostał ten sam. Zmieniła się jednak konstrukcja samego łożyska, gdzie istnieje możliwość podnoszenia lub opuszczania tulei z ceramiczną kulką. Możemy zmieniać odległość talerza od bazy, a raczej odległość dwóch krążków magnesów, które działają tutaj jako poduszka magnetyczna. Baza gramofonu posiada komory wypełnione śrutem w celu jej dociążenia. Silnik gramofonu umieszczono na oddzielnej bazie, jedynym punktem stycznym pozostaje pasek napędowy.

Nowym elementem wchodzącym w skład gramofonu jest baza antywibracyjna Ground It Deluxe 3. W odróżnieniu od poprzednika posiada już nóżki, które wykorzystują do amortyzacji drgań efektu poduszki magnetycznej. Gramofon ma masę 14,5kg, silnik z bazą 2kg, akrylowy talerz o średnicy 30cm ma następne 5,4kg. Sygnał z wkładki sprowadzony jest przewodami z miedzi wysokiej jakości do złoconych gniazd RCA. Całość wykonana jest w kolorze Anthrazit Black. W standardzie gramofon posiada zasilacz, docisk płyty, kabel połączeniowy, rękawiczki oraz wszystkie niezbędne klucze do prawidłowego ustawienia gramofonu. Baza antywibracyjna jest już wliczona w cenę gramofonu. Opcjonalnie można zamówić pokrywę Covert It. Cena gramofonu to 9.990zł.

[zdjęcie gramofonu Pro-Ject RPM 10.1]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl