Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - podstawkowe kolumny Mojo (4.08.2009)

Po kilku dużych, czy wręcz bardzo dużych, zestawach wprowadzonych do produkcji w latach ubiegłych, Gryphon (Dania) zaprezentował kolumny podstawkowe. Jest to model Mojo. Projektując Mojo producent nie tyle dążył do stworzenia kolumn tańszych, co starał się stworzyć zestawy do mniejszych pomieszczeń. Nie zabrakło więc kosztownych podzespołów. Zwrotnica Mojo jest ręcznie optymalizowana, montowana metodą punkt-punkt, przy pomocy cyny ze srebrem. Zastosowano rezystory grafitowe Duelund Coherent Audio, kondensatory Jensen, cewki powietrzne Jensen oraz precyzyjne kondensatory jednego z producentów niemieckich. Zalecana cena kolumn bez podstawek to 12.500 Euro za parę.

Podobnie jak inne kolumny Gryphona, Mojo także zachowuje idealną fazę w całym zakresie częstotliwości. Wklęsła ścianka przednia pozwala uzyskać wyrównanie czasowe sygnałów z wszystkich głośników.

W Mojo zastosowano głośnik wysokotonowy oparty na technologii AMT (Air Motion Transformer). Jego pasmo przenoszenia rozciąga się powyżej 38kHz. Przy pomocy montowanych z tyłu rezystorów można wprowadzać nieznaczne korekty charakerystyki przenoszenia kolumn. Przewidziane są trzy warianty: -0.5dB, 0dB oraz +0.5dB.

Zastosowano parę głośnikow niskośredniotonowych umieszczonych symetrycznie wokół głośnika wysokotonowego w konfiguracji charakterystycznej dla systemu d'Appolitto. Głośniki te to sześciocalowe przetworniki produkcji duńskiej. Są one modyfikowane specjalnie na potrzeby Gryphona.

Zestawy Mojo są dostępne w wielu wersjach wykończenia. Standardowo kolumny malowane są uretanowym lakierem o "miękkim" wyglądzie. Mojo mają być według zaleceń producenta instalowane na specjalnych podstawkach przeznaczonych dla tego modelu. Wymiary Mojo to (SWG): 20 x 52 x 42 cm.

[zdjęcie kolumn Gryphon Mojo]
[zdjęcie Gryphon Mojo na podtawce]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl