Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HORNING - kolumny Eufrodite Mk.3 debiutują na polskim rynku (4.08.2009)

Na naszym rynku zadebiutowały produkty duńskiej firmy Horning Hybrid Systems. Ich import rozpoczęła firma Hi-End Studio. Horning ma w swojej ofercie kolumny głośnikowe, wzmacniacze, oraz źródła cyfrowe i analogowe. Wszystkie kolumny Horning Hybrid charakteryzują sie wysoką efektywnością i są szczególnie predystynowane do współpracy ze wzmacniaczami lampowymi małej mocy.

Pierwszy model, który jest już demonstrowany w Polsce to kolumny Eufrodite Mk.3, w cenie 55.000 złotych za parę. W modelu tym zastosowano kilka interesujących rozwiązań technicznych. Z górą 20-letnie doświadczenie Tommy'ego Horninga zaowocowało powstaniem opatentowanego systemu H.D.A.Q.C.S. (Horning Double Assymmetric Quarter Wave Cabinet/Enclosure System). Jest to firmowe rozwiązanie konstrukcyjne dotyczące pracy głośników basowych. Każdy głośnik ma swoje indywidualne obciążenie, ale oprócz tego wszystkie głośniki mają też wspólne obciążenie w postaci hiperbolicznie ukształtowanego kanału z wylotowym tunelem. Ten tunel jest regulowany, co pozwala dostroić kolumny.

Niskie tony odtwarza zespół 8-calowych głośników. Są one zestawione w czterech parach pracujących w konfiguracji push-pull. Łącznie zastosowano więc 8 głośników basowych. Duża ilość głośników oraz sposób ich akustycznego obciążenia gwarantuje małe wychylenia membran nawet przy najwyższych poziomach głośności.

Głośnik średniotonowy to modyfikowana wersja Lowther'a DX55. W wersji produkowanej dla Horninga glośnik ten ma kopułkę przeciwpyłową.

Głośnik wysokotonowy to własna konstrukcja Horninga. Co ciekawe, jest to głośnik stożkowy, a nie kopułowy jak zazwyczaj. Nie ma on co prawda tak szerokiego pasma jak wiele rozwiązań konkurencyjnych. Z drugiej strony nie ma też jednak rezonansów ani przesunięć fazowych w całym paśmie akustycznym do 20kHz.

Także okablowanie wewnętrzne jest własnym wyrobem Horninga.

Eufrodite Mk.3 ma efektywność 97dB (1 W). Zestawy mają impedancję nominalną 4 omy. Wymiary kolumn to 120 x 22 x 65 cm. Masa zestawu wynosi 65 kg. Dla Eufrodite zalecane są pomieszczenia odsłuchowe powyżej 20 metrów kwadratowych.

W następnej kolejności w Polsce będzie można zobaczyć mniejsze kolumny Horning Aristoteles (35.000 złotych).

[zdjęcie kolumn Horning Eufrodite Mk.3]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl