Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BLACKNOTE - DSA100, DSA150, nowe wzmacniacze w klasie D (16.07.2009)

Do sprzedaży wchodzi nowa seria wzmacniaczy wzmacniacze włoskiej marki Blacknote. Pierwsze dwa modele to DSA100 oraz DSA150. W późniejszym terminie mają być też wprowadzone kolejne, mocniejsze wzmacniacze tej serii. Wzmacniacze DSA należą do grupy tzw. wzmacniaczy cyfrowych (klasa D). Jak podkreśla producent, wzmacniacze DSA wyróżniają się w gronie konstrukcji klasy D niezależnością charakterystyki przenoszenia od impedancji podłączonych kolumn. Aby podkreślić ten aspekt konstrukcyjny, Blacknote nazwał swoje rozwiązanie systemem FLI-FR (Flat Load Independent-Frequency Response). Zachowanie liniowej charakterystyki możliwe jest nawet z obciążeniami o wartościach impedancji spadających do 1 oma. Wzmacniacze mają natomiast tradycyjne zalety właściwe dla klasy D, tzn. wysoką sprawność i małą ilość energii traconej w postaci ciepła.

DSA100 to wzmacniacz 100-watowy (na obciążeniu 8, 4, 2 i 1 om). W zasilaczu zastosowano klasyczny transformator EI. Stopnie przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy są rozdzielone i mogą być osobno aktywowane co ułatwia zastosowanie w bi-ampingu. Przedwzmacniacz wykorzystuje klasyczny wysokojakościowy potencjometr Alps. Przełączanie źródeł odbywa się przy pomocy szczelnych przekaźników o złoconych stykach. Wzmacniacz jest wyposażony w zdalne sterowanie. Impedancja wyjściowa dla 1kHz wynosi 0,02 oma. Impedancja wejściowa równa jest 47komów. DSA100 ma jedno wejście zrównoważone XLR oraz 3 wejścia niesymetryczne RCA. Wyjście z przedwzmacniacza oraz wejście na wzmacniacz mocy są wykonane na gniazdach RCA. Wyświetlacz LCD może być wyłączany. Wymiary urządzenia to (SWG): 240mm x 120mm x 400mm. Masa wynosi 15kg.

DSA150 to wzmacniacz 150-watowy (na obciążeniu 8, 4, 2 i 1 om). W zasilaczu o konstrukcji dual-mono zastosowano klasyczne transformatory EI. Stopnie przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy są rozdzielone i mogą być osobno aktywowane co ułatwia zastosowanie w bi-ampingu. Przedwzmacniacz wykorzystuje klasyczny wysokojakościowy potencjometr Alps. Przełączanie źródeł odbywa się przy pomocy szczelnych przekaźników o złoconych stykach. Wzmacniacz jest wyposażony w zdalne sterowanie. Impedancja wyjściowa dla 1kHz wynosi 0,02 oma. Impedancja wejściowa równa jest 47komów. DSA150 ma 3 wejścia zrównoważone XLR oraz 3 wejścia niesymetryczne RCA. Wyjście z przedwzmacniacza oraz wejście na wzmacniacz mocy są wykonane na gniazdach RCA. Wyświetlacz LED może być wyłączany. Wymiary urządzenia to (SWG): 430mm x 145mm x 390mm. Masa wynosi 25kg.

Wzmacniacze są wzorniczo dopasowane do odtwarzaczy/konwerterów serii DSS oraz odtwarzaczy płyt CD/SACD Blacknote. DSA 100 wygląda niamal dokładnie tak samo jak odtwarzacze DSS, a DSA150 wykorzystuje szatę z odtwarzaczy płytowych.

[zdjęcie wzmacniacza Blacknote DSA100]
[zdjęcie wzmacniacza Blacknote DSA150]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl