Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THIEL - dwudrożne kolumny SCS4 na polskim rynku (16.07.2009)

Po ubiegłorocznym debiucie w USA, na polski rynek dotarły zestawy głośnikowe Thiel SCS 4 (cena w Polsce 8.200 zł za parę). Jest to uniwersalna, 2-drożna kolumna podstawkowa. Może pracować w dwukanałowych systemach stereo, a także w systemach wielokanałowych i to zarówno w roli zestawu przedniego, tylnego jak i centralnego. Uniwersalność wynika głównie z zastosowania współosiowego, dwudrożnego zespołu głośnikowego, zamiast dwóch tradycyjnych osobnych głośników.

Zainstalowany w SCS4 głośnik niskotonowy ma 165 mm średnicy i metalową membranę. Dokładnie na jego osi umieszczona została 1-calowa kopułka metalowa, bazująca na przetworniku z flagowego modelu CS3.7. W głośniku niskotonowym zastosowno konstrukcję z krótką cewką w długiej szczelinie oraz miedziany pierścien, co minimalizuje zniekształcenia. Metalowa membrana skecji niskotonowej została tak zaprojektowana, by minimalizowała dyfrakcję energii sekcji wysokotonowej. Koncentryczny układ geometryczny pozwala na uzyskanie zgodności czasowej obydwu składowych głośników. Thiel zastosował zwrotnicę, która zapewnie filtry o rzeczywistych charakterystykach akustycznych pierwszego rzędu.

SCS4 cechuje sztywna konstrukcja masywnej obudowy. Panel frontowy jest wykonany z odlewanego aluminium. Pozostałe ścianki są wykonane z MDF o grubości 25 mm są dodatkowo wzmocnione wewnątrz. SCS4 dostepne są w okleinach fornirowych w odcieniach jasnej i ciemnej wiśni oraz czarnego jesionu.

Dane techniczne:
Pasmo przenoszenia (-3 dB) ... 47Hz-20 kHz
Pasmo (;2 dB) ... 48Hz-20 kHz
Efektywność (2,8V/1m) ... 87 dB
Impedancja ... 4 omy (3 omy min.)
Rekomendowana moc wzmacniacza ... 30-200 W
Wymiary (WSG) ... 447 x 213 x 296 mm
Masa ... 11,5 kg

[zdjęcie kolumn Thiel SCS4]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl