Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PMC - podłogowe zestawy fact 8 (3.07.2009)

Kilka tygodni temu brytyjska firma PMC wprowadziła do swojej oferty nowy zestaw głośnikowy, który jest pierwszym przedstawicielem nowej rodziny o nazwie "fact". Zestawy fact 8 wykorzystują charakterystyczną dla PMC obudowę ATL (Advanced Transmission Line). Producent streszcza swoje założenie projektowe w jednym słowie: czystość. Zestawy serii fact mają spełniać to założenie zarówno pod względem estetycznym jak i technicznym.

W zestawach zastosowano regulatory, które mają za zadanie rozwiązać problemy powodowane przez zróżnicowanie sprzętu towarzyszącego i co najważniejsze przez zróżnicowanie akustyki pomieszczeń. Na anodyzowanym panelu z tyłu kolumny znajduje się zestaw przełączników do regulacji charakterystyki przenoszenia w zakresie niskich i wysokich tonów. W przypadku wysokich tonów możliwe jest ustawienie w pozycji neutralnej, -2dB oraz +2dB. W przypadku niskich tonów oprócz pozycji neutralnej można też ustawić -3dB lub -6dB.

Głośniki w zestawach serii fact są ustandaryzowane, co daje zarówno ujednolicenie wzornicze jak i brzmieniowe. W modelu fact 8 zastosowano dwa głośniki niskotonowe o średnicy 140 mm (5,5 cala). Mają one powlekane membrany oraz system hamujący chroniący przed nadmiernymi wychyleniami. Wysokie tony odtwarza głośnik Sonomex, o średnicy 22mm, z szerokim zawieszeniem i ferrofluidem w układzie magnetycznym. Sonomex to materiał miękkiej kopułki. Jest on wcześniej powlekany, co pozwala uniknąć indywidualnego powlekania ręcznego i polepsza stałość parametrów.

Zastosowanie obudowy typu linia transmisyjna pomaga w redukcji drgań obudowy. Dodatkowo zastosowano też wręgowanie wzmacniające. Ścianki obudowy są obustronnie fornirowane. Dostępne są różne rodzaje wykończenia: orzech, naturalny dąb, heban, grafitowa topola. Maskownica trzymana jest magnetycznie, dzięki czemu obudowa wolna jest od kołków czy też gniazd na kołki.

Zwrotnica to 14-elementowy układ, dający filtry Linkwitza-Rileya o nachyleniu 24dB/okatwę. Zwrotnica montowana jest na płytce drukowanej o grubych miedzianych ścieżkach. Elementy są ręcznie dobierane i wybrane na podstawie testów odsłuchowych. Położenie elementów jest optymalizowane aby zminimalizować wzajemne odziaływanie elektromagnetyczne elementów. Specjalnie do tych zestawów opracowano nowe terminale pokryte czystym srebrem. Możliwe jest podłączenie dwukablowe.

Dane techniczne:
Pasmo prznoszenia ... 28Hz - 30kHz
Efektywność ... 88dB 1w/1m
Efektywnia długość ATL .... 3m
Impedancja .... 8 omów
Częstotliwość podziału .... 2 kHz
Wysokość .... 1030mm + kolce 25mm spikes
Szerokość ... 155mm + stopki 70mm
Głębokość .... 380mm + srebrzone terminale 23 mm + maskownica 10mm
Masa .... 20.0 kg

[zdjęcie kolumn PMC fact 8]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl