Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IRIVER - P7, multimedialny, przenośny odtwarzacz z ekranem dotykowym (2.07.2009)

W pierwszej połowie bieżącego miesiaca na polskim rynku pojawi się najnowszy odtwarzacz multimedialny iriver o nazwie P7. Charakterystyczną cechą odtwarzacza jest interfejs, który wyglądem przypomina drukowany, kolorowy magazyn.

P7 ma dotykowy wyświetlacz TFT o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 x 272 pikseli (WQVGA), z paletą 260 tysięcy kolorów. Obsługę funkcji odtwarzacza można wykonywać zarówno za pomocą rysika jak i palca.

Iriver P7 umożliwia odtwarzanie muzyki z plików MP3 (8-320 kbps), WMA (8-384 kbps), OGG (do Q10), FLAC (0-8) i WAV. Na wyposażeniu jest radio FM (76-108 MHz) a także wbudowany głośnik. Dostępna jest funkcja nagrywania z radia lub z wbudowanego mikrofonu. Moc wyjściowa wynosi 2 x 20mW, a zakres dynamiki 90dB.

Jeśłi chodzi o pozostałe multimedia P7 obsługuje formaty wideo AVI, MP4, DAT, MPG, WMV, RM/RMVB, 3GP, K3G, FLV, formaty grafiki JPEG, BMP, GIF oraz teksty w formacie TXT. Oprócz tego wyposażono go w obsługę aplikacji flash.

Iriver P7 może też pełnić rolę ramki na zdjęcia, a przy okazji może równolegle z pokazem slajdów odtwarzać muzykę. Po jednokrotnym naładowaniu wewnętrznego akumulatora jest w stanie pracować nieprzerwanie do 35 godzin z sygnałem audio lub do 7 godzin z sygnałem wideo. Dodatkowo, do odtwarzacza przewidziano specjalną stację dokującą, która zapewnia odtwarzaczowi zasilanie.

Aby zwiększyć odporność na zarysowania obudowa iriver P7 została wykonana z matowego aluminium. Oprócz podstawowych przycisków znajdziemy w niej gniazdo na karty microSD, wyjście USB i słuchawki. Odtwarzacz dostarczany jest z wielofunkcyjnym opakowaniem w postaci plastikowego pudełka, słuchawkami i z kablem USB.

W Polsce iriver P7 będzie dostępny w trzech wersjach o pojemnościach 4 GB, 8 GB i 16 GB. Ceny wyniosą odpowiednio 649, 749 i 899 złotych. Wymiary urządzenia to: 73,4 x 112,3 x 13,6 mm. Jego masa wynosi 175,25 g (z akumulatorem). Model ten bedzie dostepny w kolorze srebrnym. Dystrybutorem jest firma MIP.

[zdjęcie odtwarzacza iriver P7]
[zdjęcie odtwarzacza iriver P7 ze stacją dokującą]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl