Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VTL - w dystrybucji firmy HiFi Club (23.06.2009)

Warszawska firma HiFi Club poinformowała o nowej marce w swej ofercie. Już w najbliższych dniach do sprzedaży w Polsce mają wejść urządzenia marki VTL, którę będą od teraz importowane przez HiFi Club.

VTL to amerykański producent specjalizujący się w lampowych wzmacniaczach. Inicjatorem powstania firmy na początku lat 80-tych był pochodzący z Afryki Południowej inżynier David Manley. W początkowym okresie działania VTL dołączył do niego także syn, Luke Manley. Firma przez pewien czas miała siedzibę w Wielkiej Brytanii, ale po przeprowadzkach ostatecznie zadomowiła się na stałe w Kalifornii. W 1993 roku nastąpił podział firmy. Luke Manley samodzielnie kontynuował działalność w VTL, a David Manley w Manley Laboratories. W ramach VTL działalność była skupiona na urządzenia do użytku domowego, a w Manley Labs dominował sprzęt pro-audio. Obecnie Luke Manley wraz ze swoją żoną Beatrice Lam nadal kieruje VTL.

VTL produkuje wyłącznie wzmacniacze lampowe. Oferta obejmuje wzmacniacz zintegrowany (IT-85), przedwzmacniacze (TL2.5, TL5.5, TL6.5, TL7.5 Series II), wzmacniacze mocy stereo (ST-85, ST-150, S-400 Stereo) i monofoniczne wzmacniacze mocy (MB-125, MB-185, MB-450, Siegfried 800 Watt, MB-750, Wotan MB-1250). Chociaż firma stosuje wyłącznie układy wzmacniające oparte na lampach nie wzbrania się przed stosowaniem komponentów półprzewodnikowych w zasilaczach. Wzmacniacze mocy VTL generalnie mają wysokie moce wyjściowe. Wzmacniacze lampowe o bardzo dużych mocach są charakterystycznym elementem oferty VTL.

[zdjęcie wzmacniacza mocy VTL ST-85]
[zdjęcie przedwzmacniacza VTL TP-6.5]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl