Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MANLEY - zintegrowany wzmacniacz Stingray iTube (29.05.2009)

Na styczniowej wystawie CES 2009 w Las Vegas zaprezentowano nowy wzmacniacz zintegrowany Manley Stingray iTube. Teraz wchodzi on do sprzedaży, także na polskim rynku. Jak można się domyślić na podstawie nazwy, model ten ma stację dokującą do iPoda. Nowa wersja firmowego klasyka Manley'a nie powstała jednak poprzez proste dodanie stacji dokującej do oryginalnego Stingraya. Producent wykonał gruntowaną modernizację tego modelu. Zmiany dotyczą układów elektronicznych, sposobu obsługi, wzornictwa i dostępnych funkcji. Prace nad nowym wcieleniem Stingraya trwały 3,5 roku.

Stingray iTube ma 3 wejścia liniowe, jedno wejście dla powrotu z pętli (magnetofonowej, zewnętrznego procesora) oraz stację dokującą do iPoda. Na wyposażeniu jest wyjście do nagrywania (wyjście do pętli), wyjście subwooferowe (poziom liniowy) i wyjście słuchawkowe. Producent zaznacza, że wyjście słuchawkowe zostało pieczołowicie zaprojektowane w trosce o uzyskanie wysokiej klasy dźwięku. Ze względu na to, że przez gniazdo iPoda można przesyłać sygnał video, Stingray iTube ma też wyjście S-Video. Pozwala to odtwarzać ścieżkę audio z nagrań video poprzez Stingraya i jednocześnie przesłać wizyjną część sygnału do odpowiedniego odbiornika. W stosunku do poprzedniego Stingray'a zmieniony został układ funkcjonalny regulatorów. Stingray iTube ma selektor źródeł na przedniej ściance. Regulacja głośności odbywa się z wykorzystaniem cyfrowo sterowanego układu Cirrus, który odbiera sygnały sterujące z dekodera Grayhill. Pokrętło regulacji głośności pełni też rolę regulatora równowagi kanałów. Oprócz tego poszczególne wejścia mają indywidualnie regulowane wzmocnienie.

Na wyposażeniu jest nadajnik zdalnego sterowania. Ma on dwa tryby pracy. Może przesyłać sygnały do wzmacniacza w podczerwieni lub też drogą radiową. W drugim przypadku zdalne sterowanie działa nawet jeśli pomiędzy Stingray'em a pilotem znajdują się ściany.

Układ iTube opiera się na lampach wejściowych 12AT7WA, lampach sterujących 6414 i lampach wyjściowych EL84. Wzmacniacz może pracować w dwóch trybach. W trybie ultralinearnym jego moc wynosi 40W. Natomiast w trybie triodowym moc wynosi 20W. Wzmacniacz jest zoptymalizowany dla obciążenia o impedancji 5 omów. Impedancja wejściowa równa jest 50 komów. Stingray iTube jest cięższy od poprzednika, ma bardziej rozbudowany zasilacz, z większymi kondensatorami. Producent podkreśla, że zmiany dają większą dynamikę i lepsze zdolności wysterowania różnych kolumn.

Stingray iTube zachował charakterystyczny kształt bryły poprzednika. Obudowa jest jednak wyższa. Nowym elementem od razu przyciągającym uwagę są też diody LED rozmieszczone wokół selektora źródeł i wokół gałki regulacji głośności.

[zdjęcie wzmacniacza Manley Stingray iTube od przodu]
[zdjęcie wzmacniacza Manley Stingray iTube od góry]
[zdjęcie wzmacniacza Manley Stingray iTube od tyłu]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl