Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIONOVA - kabel sieciowy Orpheus i kable głośnikowe Astral Invader (11.05.2009)

Audionova poinformowała o swoich dwóch nowych produktach z najwyższej serii Master Series.

Pierwszy to kabel sieciowy Orpheus (cena 2,499 zł za kabel o długości 2m), najdoskonalszy produkt tego typu w historii firmy. Do produkcji Orfeusza wykorzystana została technologia i urządzenia przemysłu aeronautycznego. Audionova szczególnie podkreśla znaczny wkład Sławomira Gucy z Kanady, pracującego w Edmonton Space and Science Centre.

Orpheus wyposażony został w 3 oddzielne przewody o średnicy 5mm. Efektywny przekrój przewodników to 3mm2. Materiał przewodzący to lite ciągnione druty miedziane o czystości 99,99999% pokryte warstwą czystego polerowanego srebra. Materiałem izolacyjnym w zależności od wersji jest FPE+Teflon lub 100-procentowy Teflon. Zewnętrzną część przewodnika stanowi 100% ekran z tego samego materiału. Zastosowane surowce i dielektryki zostały wybrane w celu idealnego i bezstratnego przewodzenia impulsów elektrycznych. Każda żyła jest ekranowana z osobna aby całkowicie wyeliminować negatywne skutki zakłóceń zewnętrznych, a także tych powstających poprzez wzajemne oddziaływanie żył na siebie. Odpowiednio dobrana są też geometria i splot całego układu przewodu sieciowego. Każdy przewód konfekcjonowany i montowany jest ręcznie. Każdy egzemplarz Orpheusa sygnowany jest ręcznie przez właściciela firmy, otrzymuje unikalny numer seryjny i rejestrowana jest w bazie serwisowej. Gwarancja na Orpheusa wynosi 10 lat.

Druga nowość to kabel głośnikowy Astral Invader. Określony jest on przez producenta jako produkt referencyjny i najlepiej ekranowany przewód głośnikowy na Świecie. Astral Invader powstał na bazie surowców i materiałów używanych w aeronautyce. Tak jak Orpheus powstał przy pomocy Sławomira Gucy pracującego w kanadyjskim Space and Science Centre. Jako przewodniki w kablu tym wykorzystano miedź o niezwykłej czystości (99,999999%), srebrzoną i polerowaną. Przekrój kabla to 2 x 4 mm2. Kabel ma konstrukcję MSC (Multi Solid Core). Izolacja jest wykonana z FPE-PCV-TEF. Zastosowano też firmowy, podwójny system ekranujący o nazwie FMB (Full Metal Body). W skład systemu wchodzi pleciony ekran ze srebrzonej miedzi, 100-procentowa izolacja powietrzna i elastyczny metalowy kołonierz ekranujący - według komunikatu prasowego pierwszy tego typu na Świecie. Średnica całego przewodu to 35 mm. Kable są dostarczane w skrzyni i z gwarancją na 10 lat.

Ceny różnych wariantów długości są następujące:
2x2m - 2.800zł
2x3m - 3.400zł
2x4m - 4.000zł
2x5m - 4.600zł

[zdjęcie kabla sieciowego Audionova Orpheus]
[zdjęcie kabla głośnikowego Audionova Astral Invader]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl