Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AVCON - podstawkowe kolumny Tivano (11.05.2009)

Firma Avcon wprowadziła do oferty nowy model. Jest to dwudrożny monitor podstawkowy o nazwie Tivano, w cenie 8.000 zł za parę. Obudowy typu bass-refelex wykonane są bardzo solidnie - ścianki frontowe to MDFu o grubości 5cm, pozostałe 2,5cm. Wewnątrz znajduje się ażurowa przegroda usztywniająca konstrukcję oraz minimalizująca drgania ścianek. Powierzchnie zewnętrzne pokryte są naturalnym fornirem wykończonym lakierem (półpołysk). Z uwagi na dużą masę - 20kg/sztuka - zalecane jest stosowanie podstawek o nisko położonym środku ciężkości. Producent zaleca podstawki z podstawą wykonaną z granitu. Tivano posiadają wysokiej jakości podwójne terminale przyłączeniowe współpracujące z kablami niezarobionymi, posiadającymi szpilki, widełki lub wtyki bananowe. Standardowym wyposażeniem są także masywne kolce, wkręcane w gniazda znajdujące się w spodniej części obudów.

Zakres nisko-średniotonowy obsługiwany jest przez głośnik posiadający sztywną membranę wykonaną z włókien węglowych oraz kevlaru. Średnica cewki tego głośnika wynosi aż 50mm co zapewnia dużą moc nominalną. Za zakres wysokotonowy odpowiada głośnik wstęgowy (grubość wstęgi to tylko 0.004 mm, a jej masa to 0.0075 g). Do jego standardowego wyposażenia należy para deflektorów umożliwiających dopasowanie poziomu wysokich częstotliwości do upodobań słuchacza.

Standardowo Tivano są wyposażane w 2-metrowe odcinki kabla Audionova Moonwalk. W razie potrzeby za dopłatą mogą być dołączone dłuższe odcinki kabli, lub też można z tych kabli zrezygnować.

Podstawowe dane techniczne są następujące:
Pasmo przenoszenia .... 45Hz - 20kHz
Impedancja ... 8 omów
Moc znamionowa ... 150W
Efektywność ... 87dB
Wymiary ... 22 x 40 x 42 cm
Waga ... 20kg / sztuka

[zdjęcie kolumn Avcon Tivano]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl