Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

XAVIAN - kolumny XN 125 Evoluzione Speciale oraz głośnik centralny XN Scena Evoluzione Speciale (28.03.2009)

Firma Xavian wprowadziła w ubiegłym miesiącu dwa nowe modele do swojej oferty. Są to podstawkowe, dwudrożne zestawy XN 125 Evoluzione Speciale oraz zestaw centralny XN Scena Evoluzione Speciale.

XN 125 Evoluzione Speciale kontynuuje tradycję kolumn XN 125 wprowadzonych w roku 1998. Jest to zestaw typu bass-reflex. Głośnik niskośrednitonowy o średnicy 149 mm to Vifa-Peerless Premium Line. Ma on papierową membranę. Głośnik wysokotonowy o średnicy 29mm to jedwabna kopułka produkcji Morela, ręcznie impregnowana Acuflexem. Obudowa z 22-milimetrowego MDF jest wytłumiona matami bitumicznymi. Do połączeniem ze wzmacniaczem służy pojedyncza para terminali. Zwrotnica to układ pierwszego rzędu. Częstotliwość podziału przypada na 2700 Hz. Nominalna impedancja wynosi 6 omów. Efektywność to 86 dB (2V / 1m). Zalecana jest moc wzmacniacza w przedziale 30 - 120 W. Wymiary (WxSxG) to: 285 x 180 x 275 mm. Masa jednej sztuki wynosi 8 kg. Producent podaje pasmo przenoszenia (-3 dB na osi) od 50 do 26.000 Hz.

Druga nowość to zestaw centralny przeznaczony do współpracy z kolumnami serii XN. Jest to model XN Scena Evoluzione Speciale. W zestawie tym pracują dwa niskośredniotonowe głośniki 149 mm Vifa-Peerless Premium Line z papierową membraną. Wysokie tony odtwarza 29-milimetrowy głośnik Morela, z jedwabną kopułką, ręcznie impregnowany Acuflexem. Obudowa z 22-milimetrowego MDF jest wytłumiona matami bitumicznymi. Do połączeniem ze wzmacniaczem służy pojedyncza para terminali. Częstotliwość podziału przypada na 3000 Hz. Nominalna impedancja wynosi 8 omów. Efektywność to 87 dB (2,83V / 1m). Zalecana jest moc wzmacniacza w przedziale 30 - 120 W. Wymiary (WxSxG) to: 180 x 450 x 290 mm. Masa wynosi 11 kg. Producent podaje pasmo przenoszenia (-3 dB na osi) od 50 do 26.000 Hz.

[zdjęcie kolumn Xavian XN 125 Evoluzione Speciale]
[zdjęcie głośnika centralnego Xavian XN Scena Evoluzione Speciale]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl