Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THOMSON - nowy bezstratny kodek MP3HD (24.03.2009)

19 marca Thomson opublikował informację o nowym kodeku pod nazwą MP3HD. MP3HD to kodek bezstratny, zachowujący pełną oryginalną informację. Przepływności uzyskiwane przy pomocy MP3HD są zbliżone do przepływności uzsykiwanych przy pomocy innych kodeków bezstratnych takich jak na przykład FLAC. Dla sygnału o parametrach stosowanych na płycie CD daje to od około 500 do około 900 kbs.

W sensie technicznym MP3HD nie wnosi żadnych istotnych różnic w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi. Thomson niewątpliwie liczy jednak na kapitalizację sukcesu MP3. Pliki z materiałem zakodowanym w MP3HD korzystają bowiem nadal z rozszerzenia MP3. Są one też wstecznie kompatybilne. Kompatybilność jest zapewniona w ten sposób, że w pliku zaszyta jest także ścieżka z tradycyjnym, kompresowanym stratnie MP3. Odtwarzacze niekomaptybilne z MP3HD mogą odtwarzać ścieżkę kompresowaną stratnie, a odtwarzacze kompatybilne z MP3HD mogą odtwarzać zapis kompresownay bezstratnie. Nie jest to co prawda rozwiązanie optymalne pod względem efektywności zagospodarowania nośnika zapisu, ale ma pewną przewagę funkcjonalną dla osób korzystających do tej pory z MP3.

Thomson oferuje już podstawowe oprogramowanie potrzebne do odtwarzania (wtyczka dla Winampa), kodowania i dekodowania plików MP3HD.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl