Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - wzmacniacz zintegrowany Atilla (13.03.2009)

Duńska firma Gryphon poinformowała o swoim nowym wzmacniaczu zintegrowanym Atilla. Jest to konstrukcja typu dual-mono, o mocy 2x100W/8omów (2x200/4omy). Wzmacniacz ma minimalistyczną konstrukcję. Według opisu producenta układ pracuje bez ujemnego sprzężenia zwrotnego. Starano się też maksymalnie skrócić długość okablowania. Wyświetlacz i układy sterujące mają zasilanie oddzielne od układów audio. W zasilaczu dla układów audio zastosowano dwa transformatory toroidalne z rdzeniami Holmgrena oraz kondensatory o pojemności 2 x 60.000uF. Do regulacji głośności służy pasywny układ sterowany mikroprocesorowo.

Atilla ma jedną parę wejść XLR (Neutrik), cztery pary wejść Cinch i jedną parę wyjść Cinch (magnetofonowe).

Za szatę wzorniczą Atilli odpowiedzialny jest Flemming Rasmussen, założyciel Gryphona. Obudowa jest wykonana z aluminium, a przednia ścianka z akrylu. Wzmacniacz nie ma żadnych pokręteł. Obudowa spoczywa na dwóch tłumiących nóżkach z przodu i na stożku z tyłu. Flurescencyjny 2-linowy wyświetlacz ma 50 znaków i regulowaną w kilku krokach jasność. Wzmacniacz jest dostarczany z pilotem. Użytkownik ma też takie możliwości jak nadawanie indywidualnych nazw dla poszczególnych wejść, ustawianie startowego oraz maksymalnego poziomu głośności dla każdego wejścia. Oprócz tego jest możliwość aktualizacji zawartości pamięci flash przy pomocy komputera. Przewidziana jest możliwość dokupienia modułu przedwzmacniacza gramofonowego.

Sugerowana cena detaliczna Atilli to 6.950 Euro plus lokalny podatek VAT dla danego kraju.

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Gryphon Atilla]
[zdjęcie tylnej ścianki wzmacniacza zintegrowanego Gryphon Atilla]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl