Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

APPLE - nowy iPod Shuffle z funkcją komunikatów głosowych (12.03.2009)

Wczoraj firma Apple przedstawiła nową wersję swojego najtańszego, przenośnego odtwarzacza muzycznego - modelu iPod Shuffle. Różni się on znacznie od modelu poprzedniej generacji. Ma on pamięć flash 4GB i jest znacznie mniejszy od poprzednika. Jego cena na rynku amerykańskim to 79 dolarów.

Nowy iPod Shuffle nadal jest odtwarzaczem pozbawionym wyświetlacza. Ma natomiast nowatorską w tej klasie urządzeń funkcję głosowej informacji (ang. VoiceOver). Pozwala ona na prezentację słownych komunikatów z tytułami piosenek, nazwami wykonawców czy list odtwarzania oraz komunikatów o statusie urządzenia, na przykład o naładowaniu baterii. Funkcja komunikatów głosowych jest dostępna w 14 językach, między innymi także w języku polskim.

Wymiary nowego iPoda to 45,2 x 17,5 x 7,8 mm, a jego masa to tylko 10,7g. Producent podaje, że litowo-polimerowa bateria wystarcza na maksymalnie 10 godzin pracy urządzenia. Ładowanie odbywa się przez gniazdo USB po podłączeniu do komputera, albo przez kupowany osobno adapter. Obudowa jest aluminiowa, a dostępne warianty kolorystyczne to czarny i srebrny. Do regulowania głośności i nawigacji służy sterownik na kablu słuchawkowym. Tak więc obecnie odtwarzacz nie umożliwia normalnej pracy z innymi słuchawkami aniżeli słuchawki dołączone w zestawie. Według zapowiedzi mają być jednak na rynku dostępne słuchawki ze sterownikiem z innych firm niż Apple oraz przejściówki umożliwiające podłączenie zwykłych słuchawek.

Lista obsługiwanych formatów obejmuje AAC (16 do 320 kbps), zabezbieczone AAC (ze sklepu iTunes), MP3 (16 do 320 kbps), MP3 VBR, Audible (format 2, 3, oraz 4), Apple Lossless, WAV, AIFF. Apple nie zmienia swej polityki w tym względzie i na liście brak ważnych formatów takich jak WMA, Ogg czy FLAC.

Oprócz nowego odtwarzacza Shuffle wprowadzono też nową wersję oprogramowania iTunes. Jest to wersja 8.1, zawierająca zarówno poprawki funkcjonalne jak i poprawki dotyczące bezpieczeństwa.

[zdjęcie odtwarzacza iPod Shuffle (3) w ręce]
[zdjęcie odtwarzacza iPod Shuffle (3) ze słuchawkami]
[zdjęcie odtwarzacza iPod Shuffle (3) w grupie]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl