Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Platinum Entertainment - muzyka za darmo (25.11.1999)

Amerykańska wytwórnia płytowa Platinum Entertainment planuje wdrożyć w grudniu nowy system dystrybucji muzyki. Cały katalog nagrań wytwórni będzie dostępny za darmo do ściągnięcia przez Internet w formatach skompresowanych. Firma liczy, że będzie to służyło promocji sprzedaży płyt na zwykłych nośnikach a poza tym chce też uzyskiwać przychody z reklamy zamieszczanej na swej witrynie internetowej. Jest to pierwsza na świece próba zastosowania takiego modelu działalności.

Platinum Entertainment jest największą amerykańską wytwórnią niezależną. Do końca stycznia katalog udostępnianych utworów ma liczyć 15.000 piosenek. Będzie to między innymi muzyka takich wykonawców jak The Band, Taylor Dayne, George Clinton, Pete Townshend, a także klasycznych wykonawców R&B i jazzowych. Na witrynie będzie też zamieszczany materiał artystów bez kontraktu. Raz na kwartał wytwórnia ma podpisywać kontrakt z najpopularniejszym artystą z tej grupy.

Opinie innych przedstawicieli internetowej fonografii na temat tej nowej inicjatywy są zróżnicowane. Zainteresowani będą mogli już niebawem sprawdzić ofertę Platinum na witrynie www.heardon.com.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl