Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AYON - wzmacniacz mocy Vulcan (04.03.2009)

Jeszcze w tym miesiącu spodziewany jest na polskim rynku wzmacniacz mocy Vulcan, z austriackiej firmy Ayon Audio. Jest on zbudowany w formie dwóch monobloków. Konstrukcja opiera się o potężne triody AA62B własnej produkcji Ayon. AA62B pracują w konfiguracji SET, bez sprzężenia zwrotnego, w każdym kanale po dwie równolegle połączone lampy. Dzięki temu udało się uzyskać aż 55 W (100 W w szczycie) mocy z lamp SET! Ich sterowaniem zajmują się triody 6H30, a zasilanie prostowane jest w lampie 5U4G. Aby zapewnić jak najlepsze filtrowanie napięcia zasilającego, w układzie wzmacniacza zastosowano osobne dławiki dla stopnia sterującego oraz dla lamp wyjściowych. Osobne transformatory otrzymały także sekcje napięć anodowych oraz żarzenia. Wszystkie transformatory, wraz z potężnym wyjściowym, zostały umieszczone w metalowych korpusach i zalane materiałem tłumiącym drgania. Wzmacniacz jest dopasowany do impedancji obciążenia 4 lub 8 omów.

Inne istotne cechy konstrukcyjne Vulcana to układ opóźnionego włączenia dla anod wszystkich lamp, co przedłuża ich żywotność. Jest też układ automatycznie zabezpieczający lampy (ATPCS). Masa prowadzona jest w układzie gwiazdy z jednym punktem wspólnym. Ścieżki płytek drukowanych są złocone. Elementy pasywne są selekcjonowane. Specjalne kondensatory zastosowano w torze sygnału.

Obodowa jest antywibracyjna, szczotkowana, wykonana z aluminium. Wzmacniacze są budowane ręcznie. Logo jest podświetlane, a wszystkie napisy grawerowane. Gniazda głośnikowe i wejściowe pochodzą z firmy WBT. Wskaźnik biasu (w mV) z firmy Yamamoto. Dostępne jest wykończenie czarne lub srebrne. Masa jednej sztuki to 40kg, a wymiary (SGW) to 360 x 580 x 250 mm.

Vulcan ma wskaźnik fazy napięcia zasilającego i wyłącznik przewodu ochronnego, zabezpieczający przed powstaniem pętli masy.

[zdjęcie wzmacniacza Ayon Vulcan (pojedynczy)]
[zdjęcie wzmacniacza Ayon Vulcan (para)]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl