Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THIEL - kolumny CS2.4SE w Polsce (27.02.2009)

Późną jesienią w USA pojawiły się informacje o kolumnach Thiel CS2.4SE. Teraz zestawy te można też nabyć w Polsce. Jest to specjalna wersja znanego już od kilku lat modelu CS2.4. CS2.4SE będą wyprodukowane w limitowanej serii 150 par. W Polsce cena zestawów wynosi 33.000 PLN za parę. Tak jak pozostałe zestawy Thiel, te także mają 10-letnią gwarancję.

Udoskonalenia wersji SE są zarówno techniczne jak i estetyczne. Producent dobrał do tego modelu specjalne kondensatory najwyższej jakości. Specjalnie na potrzeby tych kolumn dobierane są też forniry do okleinowania obudów. Mocowanie głośników wykonane jest z nierdzewnej stali. CS2.4SE mają jeszcze kilka innych specjalnie wykonanych detali zewnętrznych i laserowo grawerowany podpis Jima Thiela.

Kolumny są całkowicie oparte na głośnikach z metalowymi membranami. Wykorzystują też układy magnetyczne z krótką cewką w długiej szczelinie. Średnie i wysokie tony odtwarza koncentryczny system złożony z dwóch membran. Centralnie umieszona jest 1-calowa membrana kopułkowa i na zewnątrz 3,5-calowa membrana stożkowa. Obie membrany są poruszne przez tą samą cewkę, a rolę mechanicznej zwrotnicy spełnia zawieszenie pomiędzy tymi dwoma membranami. Niskie tony odtwarza 8-calowy głośnik współpracujący z bierną membraną o owalnym kształcie i wymiarach 7,5 na 11 cali. Przednia ścinka jest pochylona dla uzyskania wyrównania czasowego głośników, ma grubość 3 cali i kształt redukujący dyfrakcję. Pozostałe ścianki mają grubość jednego cala, a wewnątrz znajdują się wzmocnienia obudowy.

Podstawowe parametry techniczne są następujące:
Pasmo przenoszenia ... 33-37.000 Hz (-3dB)
Równomierność charakterystyki ... 36-25.000Hz (±dB)
Efektywność ... 87 dB (2.8V/1m)
Impedancja ... 4 omy (minimum 3,0)
Rekomendowana moc ... 100-400W
Wymiary (WSG) ... 1050 x 280 x 355 mm
Masa ... 33 kg
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl