Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Kustagon - pierwsze wzmacniacze w ofercie (22.11.1999)

Oferta firmy Kustagon (do tej pory producent był znany głównie z przetworników CA) poszerza sie o dwa wzmacniacze.

Wzmacniacz mocy AMP-20 oddaje na obciążeniu 8 omów moc 90W. Posiada konstrukcje dual-mono, zasilany jest z dwóch transformatorów toroidalnych po 300W. W stopniu wyjściowym pracują bardzo szybkie tranzystory bipolarne. Układ korekcji błędów stopnia wyjściowego ma na celu zmniejszenie zniekształceń dynamicznych oraz przejścia przez zero, a także zapewnia ekstremalnie duży współczynnik tłumienia (rzędu tysiecy), co w połączeniu z wysokowydajnymi zasilaczami zapewnia współpracę z trudnymi do wysterowania zespołami głośnikowymi. Konstrukcja wzmacniacza oparta jest na pracach czołowych brytyjskich i amerykańskich konstruktorów, wykorzystuje zalety silnego sprzeżenia zwrotnego z szeregiem układów korekcyjnych eliminujących typowe wady konstrukcji z silnym sprzężeniem zwrotnym.

Na bazie AMP-20 zbudowany jest wzmacniacz zintegrowany INT-20. Regulacja głośności obejmuje tłumienie sygnału od 0 do -99 dB z krokiem 1dB. Sterowanie odbywa sie za pomocą pilota. Zasilacz procesora sterującego wykorzystuje dodatkowy transformator. W torze sygnałowym użyto wyłącznie sprzężeń stałoprądowych (bez kondensatorów), a składowa stała na wyjściu jest eliminowana układem DC-Servo. Wzmacniacze wyposażone są w filtr sieciowy.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl