Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BALANCED AUDIO TECHNOLOGY - VK-55SE zbalansowany wzmacniacz mocy w specjalnej edycji (04.02.2009)

Wzmacniacz mocy VK-55 firmy Balanced Audio Technology doczekał się wersji specjalnej VK-55SE. Weszła ona właśnie na polski rynek i ma cenę 28.500 zł. W wersji stereofonicznej wzmacniacz ma moc 2 x 55W. Natomiast skonfigurowany do pracy jako monoblok ma 110W.

VK-55SE to wzmacniacz w pełni zrównoważony, oparty na triodach. Ma on też układy do automatycznej regulacji prądów polaryzujących lampy. Te cechy są takie same jak w VK-55. Lista zmian wprowadzonych w wersji SE jest obszerna. Ulepszono źródła prądowe we wzmacniaczu. Energia gromadzona w zasilaczu jest w wersji SE ponad pięciokrotnie większa niż w VK-55. Oprócz tego polipropylenowe kondensatory zastąpiono kondensatorami papierowo-olejowymi. Osobno warto wspomnieć, że w przeprojektowanym stopniu wejściowym zastosowano lampy 6H30. Są to rosyjskie lampy militarne, które przez wiele lat były objęte embargiem eksportowym i w ogóle nie były znane publicznie. Firma Balanced Audio Technology traktuje jako swoje odkrycie. 6H30 - określana przez BAT jako "super lampa" - jest altenratywą dla szeroko znanej lampy 6922, chętnie stosowanej w stopniach wejściowych innych wysokiej klasy wzmacniaczy.

[zdjęcie wzmacniacza mocy BAT VK-55SE]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl