Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - lampowy przedwzmacniacz Primo (04.02.2009)

Pod koniec lutego do oferty brytyjskiej firmy Musical Fidelity ma wejść nowy lampowy przedwzmacniacz o nazwie Primo. Jego cena została ustalona na 7.900 funtów.

Primo to urządzenie w pełni zrównoważone, pracujące w klasie A. Układ wykorzystuje 14 selekcjonowanych lamp ECC81. Jak zwykle w przypadku tego producenta, komunikat prasowy podkreśla wyśrubowane parametry techniczne. Zniekształcenia w zakresie częstotliwości 10Hz - 50kHz oscylują około 0,01%, a charakterystyka prznoszenia mieści się w zakresie ± 0,5dB.

Specjalne środki zastosowano w konstrukcji zasilacza. Jest on w całości zamknięty w ekranie z mu-metalu aby zminimalizować zakłócenia magnetyczne. Dwa osobne układy zasilające są stabilizowane i mają bardzo niski poziom szumów. Opócz tego zasilacze charakteryzują się miękkim startem aby przedłużyć żywotność lamp. Żywotność lamp jest szacowana na 10.000 godzin.

Obszarem szczególnej troski konstruktorów było w przypadku Primo uzyskanie właściwego sterowania obciążeń dołączonych do poszczególnych stopni przedwzmacniacza. Stopnie wyjściowe Primo mają po dwie pary równolegle połączonych lamp. Impedancja sprzęgająca kolejne stopnie przedwzmacniacza jest wyjątkowo niska. Producent zapewnia, że Primo będzie w stanie bez problemu prawidłowo wysterować dowolny wzmacniacz mocy i dowolne kable typowej długości.

[zdjęcie przedwzmacniacza Musical Fidelity Primo]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl