Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MCD500, bogato wyposażony odtwarzacz CD/SACD (03.02.2009)

W ubiegłym miesiącu na krajowym rynku pojawił się odtwarzacz SACD/CD McIntosh MCD500. Jego cena wynosi 25.000 zł.

Oprócz podstawowej funkcji odtwarzania płyt CD i SACD model ten ma kilka dodatkowych możliwości. Na wyposażeniu są dwa wejścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne) a także dwa wyjścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne). Dostępne jest też wyjście słuchawkowe. MCD500 ma kilka wyjść analogowych. Sygnał może być wyprowadzony zarówno w postaci zrównoważonej jak i niezrównoważonej, a także ze stałym lub z regulowanym poziomem. Na wyjściu niezrównoważonym o stałym poziomie wartość sygnału to 2Vrms, na wyjściu zrównoważonym o stałym poziomie sygnał osiąga 4Vrms. Na wyjściach regulowanych maksymalne wartości sygnału to 6Vrms (wersja niezrównoważona) i 12Vrms (wersja zrównoważona). Dostępna zarówno na przedniej ściance jak i na nadajniku zdalnego sterowania regulacja poziomu wyjściowego pozwala podłączyć MCD500 bezpośrednio do wzmacniacza mocy.

MCD500 ma transport z podwójnym układem optycznym - osobnym dla płyt CD i osobnym dla SACD. Transport ma też odlewaną podstawę. W każdym kanale zostały użyte cztery przetworniki 24-bit 192kHz, które pracują różnicowym układzie zbalansowanym.

[zdjęcie odtwarzacza CD/SACD McIntosh MCD500]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl