Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - potężny wzmacniacz mocy Titan (30.01.2009)

Brytyjska firma Musical Fidelity wprowadza do sprzedaży nowy wzmacniacz mocy - model Titan. Titan będzie sprzedawany w limitowanej serii 50 egzemplarzy w cenie 19.999 funtów. Prace na tym modelem trwały dwa lata. Układy urządzenia rozmieszczone są w dwóch osobnych obudowach. Jedna obudowa mieści zasilacz z dwoma transformatorami 3kVA, a druga układy sygnałowe.

Titan jest w pełni zrównoważony od wejścia do wyjścia. Jego moc wynosi aż 1.000W na kanał na 8 omach, 2kW na na kanał na 4 omach i niespełna 4kW na kanał na 2 omach. Producent podaje bardzo wyśrubowane parametry techniczne. Zniekształcenia są poniżej 0.01% od 10Hz do 50kHz, a dla częstotliwości 100kHz jeszcze utrzymują się około 1%. Stosunek sygnał-szum to 126dBA. W sumie daje to wyjątkowo szeroki zakres dynamiki.

Titan ma wejścia zrównoważone i niezrównoważone. Zastosowano dwa komplety pozłacanych wyjść. Na wyposażeniu jest też wejście wyzwalacza, dzięku czemu Titana będzie można włączać przy pomocy lampowego przedwzmacniacza Primo spodziewanego na rynku do końca lutego (a także przy pomocy innych urządzeń z wyjściem wyzwalającym).

Firma Musical Fidelity zatroszyła się też o wykończenie zewnętrzne. Przednia ścianka Titana jest wyrobiona z bloku aluminium. Specjalnie dla Titana wykonane są też radiatory.

[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity Titan]
[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity Titan - wnętrze]
[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity Titan - zasilacz]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl