Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

REL - nieduży subwoofer Quake (28.01.2009)

Na krajownym rynku od kilku dni dostępny jest nowy, nieduży subwoofer angielskiej firmy REL - specjalisty od tego typu sprzętu. Jest to model Quake. Ma on 11-litrową obudowę zamkniętą, w której umieszczono głośnik o średnicy 8 cali. Głośnik ma moc 150W i promieniuje w dół. Wbudowany MOSFET-owy wzmacniacz ma moc 100W.

Quake ma trzy wejścia: Speakon (wysokopoziomowe), Cinch oraz mini-jack. Jest dostępna osobna regulacja poziomu dla sygnałów wysokopoziomowych oraz niskopoziomowych. Czteropozycyjny przełącznik pozwala ustawić fazę (0/180 stopni) oraz dopasować się do rodzaju źródła (liniowe/LFE). Częstotliwość filtru dolnoprzepustowego jest regulowana w zakresie 26-106Hz.

Dolna granica pasma mierzonego w pomieszczeniu wynosi 23Hz (-6dB). Dla bezpieczeństwa wbudowany jest też układ zabezpieczający głośnik - w firmowej nomenklaturze określany mianem Set-Safe. Jeżeli poziom sygnału jest ustawiony zbyt wysoko, system Set-Safe ograniczy wychylenie cewki głośnika zabezpieczając go przed uszkodzeniem. System ten stale monitoruje wyjście wzmacniacza mocy.

Wymiary subwoofera to 253 x 294 x 272 mm (SWG), a masa wynosi 7,4 kg. Quake jest dostępny w kolorach czarnym i srebrnym (w cenie 2.250zł) oraz wiśniowym i klonowym (w cenie 2.500zł).

[zdjęcie subwoofera REL Quake]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl