Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAGRA - bateryjny przedwzmacniacz gramofonowy BPS (19.01.2009)

Na niedawnej wystawie CES 2009 szwajcarska firma Nagra zaprezentowała swój nowy przedwzmacniacz gramofonowy. Nagra BPS (Bipolar Phono Stage) wchodzi więc na rynek rok po lampowym przedwzmacniaczu gramofonowym Nagra VPS.

Oparcie BPS na technologii tranzystorowej pozwoliło zminimalizować wymiary i pobór mocy tego urządzenia w porównaniu z modelem VPS. Dzięki temu jako źródło zasilania wykorzystano 9-voltową baterię, która wystarcza na około 100 godzin pracy. Alternatywnie BPS może pracować z typowym zewnętrznym zasilaczem, ale dla uzyskania najlepszych wyników zalecana jest praca z zasilaniem bateryjnym.

Wymiary BPS to 110 x 27 x 160 mm, a jego masa wynosi 480g. Niemagnetyczna obudowa jest wykonana z aluminium. Krótka ścieżka sygnału jest wolna od połączeń kablowych. Złocone gniazda Cinch (wejściowe i wyjściowe) są wlutowane bezpośrednio w płytkę drukowaną.

BPS może pracować zarówno z wkładkami MM jak i MC. W trybie MC sygnał płynie przez transformatory sygnałowe własnego projektu i własnej produkcji Nagry. Przekładnia transformatorów wynosi 3,54. Tryb pracy ustawiany jest przy pomocy wewnętrznej zwory. BPS ma też możliwość dopasowania impedancji wejściowej do wkładki. Wraz z urządzeniem dostarczane są miniaturowe układy - trzy pojemnościowe i trzy rezystancyjne. Stosownie do potrzeb w gniazda na płytce wciska się odpowiednie układy dopasowujące impedancję.

[zdjęcie przedwzmacniacza Nagra BPS]
[zdjęcie przedwzmacniaczy Nagra BPS i VPS]
[zdjęcie modułów dopasowujących impedancję przedwzmacniacza Nagra BPS]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl