Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRIMARE - wzmacniacze do kina domowego SPA22 i SP32 (15.01.2009)

Firma Primare poszerzyła niedawno swoją ofertę wzmacniaczy do kina domowego. Model SPA22 to kompletny wzmacniacz wielokanałowy, następca modelu SAP21. Zawiera on 5 wzmacniaczy mocy po 120W/8 omów każdy oraz cyfrowy procesor. Urządzenie ma modułową konstrukcję, dzięki czemu niektóre bloki można zamieniać poprzez wymianę płytek. Końcówki mocy to układy klasy D (UFPD - Ultra Fast Power Device). SPA22 może być w dużym stopniu konfigurowany przez użytkownika - między innymi dotyczy to czułości i nazewnictwa wejść. Złącze RS232 umożliwia przeprowadzenie aktualizacji programowej urządzenia. Urządzenie obsługuje sygnały w standardzie S-Video, Composite, Component oraz HDMI (3 wejścia HDMI 1.3 oraz 1 wyjście HDMI). Oprócz kompletu analogowych złącz do obsługi sygnałów audio SPA22 posiada gniazda w cyfrowym standardzie Toslink oraz S/PDIF.

SP32 to wysokiej klasy, w pełni zrównoważony przedwzmacniacz/procesor 8-kanałowy z możliwością sterowania w aplikacjach multiroom. Jest to następca modelu SP31. Oprócz 8 par złącz analogowych typu RCA, urządzenie oferuje też 2 pary wejść zbalansowanych (symetrycznych) a także zestaw wyjść 8 kanałów audio. SP32 posiada również wejście sygnału audio w formacie cyfrowym AES/EBU oprócz wejść cyfrowych Toslink i RCA. Dla potrzb sygnałów wideo na wyposażeniu są złącza HDMI, Component, S-Video oraz Composite. Budowa modułowa daje nabywcy możliwość zmiany standardu gniazd sygnałowych i kontrolnych oraz elektroniki urządzenia na najnowsze, dostępne w ofercie Primare. SP32 może być w dużym stopniu konfigurowany przez użytkownika - między innymi dotyczy to czułości i nazewnictwa wejść. Instrukcje sterujące SP32 można wprowadzać przez klawisze na przedniej sciance, zdalne sterowanie lub gniazdo RS232.

Opisywane modele weszły do sprzedaży w Polsce w ubiegłym miesiącu. Dostępne są w kolorze czarnym lub tytanowym. Cena SPA22 to 12.490 zł. Cena SP32 to 13.990 zł.

[zdjęcie wzmacniacza wielokanałowego Primare SPA22]
[zdjęcie przedwzmacniacza wielokanałowego Primare SP32]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl