Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PMC - podłogowe kolumny PB1i (06.01.2009)

Brytyjska firma PMC wprowadziła kolejny model kolumn z oznaczeniem "i" w nazwie. Jest to podłogowy, trójdrożny zestaw PB1i, spokrewniony z wcześniejszym modelem EB1i.

Wysokie tony odtwarza opracowany we współpracy z firmą Seas głośnik Solonex, z 27-milimetrową, miękką kopułką chłodzoną ferrofluidem. Głośnik średnitonowy to charakterystyczny dla tego producenta 75-milimetrowy przetwornik z miękką kopułką. Głośnik ten ma wydzieloną komorę silnie wytłumioną akustycznie. Natomiast niskie tony odtwarza para nowych, specjalnie zaprojektowanych do tej kolumny, 6,5-calowych głośników o dużym wychyleniu. Obudowa to linia transmisyjna (ATL - Advanced Transmission Line) o czterech sekcjach i efektywnej długości 3,5m.

Zwrotnica to 31-elementowy układ dający 24-decybelowe filtry typu Linkwitza-Rileya. Elementy zwrotnicy są indywidualnie mierzone i ręcznie dobierane. Częstotliwości podziału przypadają na 380Hz i 3,8kHz.

Podstawowe dane techniczne PB1i:
Pasmo prznoszenia ... 24Hz-25kHz
Efektywność ... 87dB 1W/1m
Impedancja ... 6 omów
Wymiary WSG ... 1084 x 204 x 401mm
Masa ... 26kg
Opcje wykończenia ... orzech, wiśnia, czarny jesion, dąb

[zdjęcie kolumn PMC PB1i]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl