Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BLACKNOTE - DSS, audiofilski sprzęt do odtwarzania muzycznych plików (28.10.2008)

Blacknote to nowa marka sprzętu audio. Została ona utworzona przez włoską firmę Bluenote. Ofertę Blacknote tworzyć będą zarówno tradycyjne komponenty audio w postaci odtwarzaczy CD i SACD jak również urządzenia przystosowane do odtwarzania plików z muzyką.

Do odtwarzania plików przeznaczone mają być trzy modele: DSS 15, DSS 30 i DSS Tube. Litery DSS to skrót od słów Digital Static Source. Urządzenia łączą funkcję konwertera cyfrowo-analogowego oraz odtwarzacza plików audio. Możliwe jest wykorzystanie ich jako standardowych konwerterów CA dzięki 75-omowemu, koncentrycznemu wejściu RCA, bądź też jako odtwarzaczy plików odczytywanych z podłączonych komputerów czy pamięci.

DSS 30 ma wbudowaną wewnętrzną pamięć 4GB z możliwością rozszerzenia przy pomocy kart SD. Ma on 2 porty USB na przedniej 3 porty USB na tylnej ściance oraz gniazdo Ethernet. Możliwa jest transmisja plików z komputera jak również z przenośnych pamięci USB. Takie samo wyposażenie ma DSS Tube. Urządzenia te różnią się jednak torem analogowym. DSS 30 ma tor na półprzewodnikach, zaś DSS Tube wykorzystuje układy lampowe.

DSS 15 także akceptuje karty SD jako nośnik danych. Ma on 2 porty USB na przedniej ściance. Możliwa jest transmisja plików z komputera jak również z przenośnych pamięci USB. Zastosowano wyjście niezrównoważone RCA (Cinch).

Wszystkie modele DSS mają takie same wymiary 240(S) x 120(W) x 390(G) mm. DSS 30 (cena 7.480 zł) i DSS Tube (cena 10.900 zł) wejdą do sprzedaży w listopadzie. DSS 15 spodziewany jest w późniejszym terminie.

[zdjęcie odtwarzacza plików-konwertera Blacknote DSS 30]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl