Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ABBINGDON MUSIC RESEARCH - nowa marka w ofercie Moje Audio (28.10.2008)

Abbingdon Music Research (AMR) to nowa marka w dystrybucji firmy Moje Audio. AMR to firma brytyjska, która produkuje bardzo skromną ilościowo gamę urządzeń. Podstawą oferty AMR są odtwarzacz kompaktowy CD77 (cena 28.000 zł), wzmacniacz AM77 (cena 28.000 zł) oraz kolumny LS77. Wszystkie urządzenie stosują szereg ciekawych rozwiązań technicznych.

Odtwarzacz CD77 to tak zwany top-loader - płyty ładuje się od góry. Opracowany przez AMR transport OptiDrive wykonano w oparciu o kombinację podzespołów Sony i Philipsa. Do konwersji cyfrowo-analogowej wykorzystano układ Philipsa TDA1541A. W części analogowej pracują układy oparte na lampach NOS (new old stock). CD77 ma kilka różnych trybów pracy. Różnią się one zastosowanym sposobem filtrowania, oversamplingu i/lub upsamplingu. Wyjścia są wykonane zarówno w postaci zrównoważonych XLR-ów jak i niezrównoważonych gniazd Cinch. Na wyposażeniu jest też wejście USB. Odtwarzacz waży aż 28 kg.

AM77 to 180-watowy wzmacniacz o konstrukcji dual mono. W sekcji przedwzmacniacza pracują układy lampowe bez sprzężenia zwrotnego w czystej klasie A. W wyjściowym stopniu mocy pracują tranzystory bipolarne z firmowym układem korekcyjnym. Wzmacniacz ma 5 wejść liniowych Cinch, oraz po jednym wejściu XLR i mini-jack. Wyjścia są wykonane na tradycyjnych terminalach oraz na gniazdach Speakon, polecanych przez AMR ze względów jakościowych jako preferowany wariant. Na wyposażniu jest też gniazdo USB, ale służy ono wyłącznie do ładowania urządzeń przenośnych. Masa wzmacniacza to 34 kg.

Kolumny LS77 to dwudrożne zestawy. Mają one 10-calowy głośnik basowy oraz 12-centymetrowy wstęgowy głośnik wysokotonowy. Obudowa kolumn jest wykonana z aluminium. Nominalna impedancja to 8 omów, a efektywność 87dB.

Wszystkie modele AMR dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: tytanowej oraz szampańskiej.

[zdjęcie grupowe wzmacniacza AM77 i odtwarzacza CD77]
[zdjęcie wzmacniacza AMR AM77]
[zdjęcie odtwarzacza AMR CD77]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl