Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SPENDOR - kolumny podłogowe A5 i A6 (28.10.2008)

Brytyjska firma Spendor kilka dni temu wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele kolumn podłogowych. Są to zestawy A5 i A6, spokrewnione z nieco starszym modelem kolumn podstawkowych SA1. Głośniki w nowych modelech wykorzystują rozwiązania techniczne zastosowane wcześniej właśnie w modelu SA1.

Głośniki wysokotonowe z szerokim zawieszeniem łączą zalety małych i dużych kopułek - mają szeroko rozciągnięte pasmo przenoszenia tak jak małe kopułki i dobrze pracują na niższych częstotliwościach tak jak kopułki duże. Głośniki niskotonowe wykorzystują kosz ze stopu magnezu.

Model A5 ma na rynku brytyjskim cenę 1495 funtów za parę. Kolumna ma wysokość 79 cm i wykorzystuje trzy głośniki. Są to 22-milimetrowy głośnik wysokotonowy i dwa głośniki 15-centymetrowe. Jeden pracuje zarówno w zakresie średnich i niskich tonow, drugi tylko w zakresie tonów niskich. Większy model A6 ma wysokość obudowy 87,5 cm i wykorzystuje dwa głośniki. Są to 29-milimetrowy głośnik wysokotonowy oraz 18-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy.

Konstrukcja obudowy opiera się na wykorzystaniu elementów tłumiących o małej masie, aplikowanych w specjalnie dobranych miejscach. Producent określa to mianem "dynamicznego tłumienia".

Kolumny są dostępne w różnych wariantach wykończenia. Do wyboru są nastepujące naturalne forniry: jasny dąb, wenge, wiśnia, czarny jesion. Płyta u podstawy jest lakierowana na czarny mat.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl