Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - platforma antywibracyjna (16.10.2008)

Firma Divine Acoustics wprowadziła do oferty nową platformę antywibracyjną. Ma ona za zadanie zapobiegać przenoszeniu się drgań z podłoża na urządzenie, a także wygaszać drgania powstające w samym urządzeniu. Platforma ma być stosowana dla urządzeń zawierajacych silniki (odtwarzacze CD, gramofony), bądź elementy wrażliwe na drania (sprzęt lampowy).

Platforma składa się z trzech elementów głównych zbudowanych z różnych materiałów. Są one od siebie wzajemnie izolowane. Element górny to trójwarstwowa płyta składająca się z materiałów o różnych gęstościach. Tworzą ją pokryte czarnym akrylem płyty z MDF i HDF przedzielone warstwą tłumiącą. Element górny spoczywa na trzech regulowanych stożkach rozstawionych w układ trójkąta równoramiennego. Geometryczny środek trójkąta, który tworzą stożki, nie pokrywa się ze środkiem ciężkości elementów głównych oraz całej platformy. Stożki znajdują oparcie w elemencie dolnym wykonanym z płyty MDF o grubości 20mm, także pokrytym czarnym akrylem. Jest to element o największej masie, podwieszony pod środkowym elementem głównym. Elementy te stykają się ze sobą za pośrednictwem materiału tłumiącego w ośmiu punktach. Element środkowy - nośny - stanowi tłumiona kratownica stalowo-aluminiowa. Prostokątne przekroje aluminiowe zostały wzmocnione stalowymi wkładami i powleczone warstwą pochłaniającego drgania PVC. Cała platforma stoi na czterech stalowych regulowanych stożkach wysuniętych poza główny obrys platformy, obniżając w ten sposób jej podstawową częstotliwość rezonansową.

Całkowite wymiary zewnętrzne (SGW) to: 51 x 39 x 8cm (+/- 1cm). Wymiary blatu (SG) są nastepujace: 44 x 38 cm. Maksymalne obciążenie platformy to 16kg. Masa platformy wynosi 4kg. Cena to 590 złotych.

[zdjęcie platformy antywibracyjnej Divine Acoustics]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl